Wspaniali jesteśmy tylko przez chwil‪ę‬

    • USD 11.99
    • USD 11.99

Descripción editorial

Wstrząsający portret rodziny, pierwszej miłości i zbawczej mocy opowiadania historii.
Debiutancka powieść Oceana Vuonga to list syna do matki, która nie umie czytać. Bohater odkrywa w nim historię rodziny, w której najważniejsze wydarzenia rozgrywały się w czasie wojny w Wietnamie. Opowieść ta jest niczym wrota wiodące do tych sfer życia autora listu, których jego matka nigdy nie znała. To zarazem świadectwo zaciekłej, lecz niezaprzeczalnej miłości samotnej matki do
syna i brutalnie szczera analiza kwestii rasy, klasy i mitu męskości.
Wspaniali jesteśmy tylko przez chwilę zadaje zasadnicze pytania o współczesną Amerykę pogrążoną w nałogu, przemocy i traumie, ale jest także powieścią pełną współczucia i czułości oraz triumfem siły opowiadania własnej historii i rozdzieraniem ciszy, gdy chce się zostać usłyszanym.

OCEAN VUONG – wietnamsko-amerykański pisarz i poeta, autor powieści Wspaniali jesteśmy tylko przez chwilę (2019) przetłumaczonej na kilkanaście języków i nominowanej do wielu nagród literackich, a także cenionego przez krytyków zbioru wierszy Night Sky with Exit Wounds. Publikował teksty w: „The Atlantic”, „Harper’s Magazine”,  „Nation”, „New Republic”, „New Yorkerze” i „New York Timesie”. Urodził się w Sajgonie, obecnie mieszka w Northampton w stanie Massachusetts.

GÉNERO
Ficción y literatura
PUBLICADO
2021
23 de marzo
IDIOMA
PL
Polaco
EXTENSIÓN
288
Páginas
EDITORIAL
WAB
VENTAS
Virtualo
TAMAÑO
8.8
MB

Más libros de Ocean Vuong

2019
2022
2022
2021
2022
2022