WTF‪?‬

Co přinese budoucnost a jak ji přežít

  • USD 10.99
  • USD 10.99

Descripción editorial

# O knize

Technologický vývoj nabral překotné tempo, celá společnost stojí na rozcestí a my se užasle ptáme: WTF? Co se to děje? Připraví nás roboti o práci? A když ne roboti, tak obří společnosti typu Uber a Amazon? Zničí fake news demokracii? Vzbouří se nakonec umělá inteligence jako Skynet ve filmu Terminátor?

Zní to jako otázky pro majitele křišťálové koule – nebo pro Tima O’Reillyho. Říká se mu totiž „věštec Silicon Valley“ (časopis Inc.) nebo „stopař trendů“ (Wired). Zrod klíčových technologických inovací zblízka sleduje už od konce sedmdesátých let, opakovaně dokázal předpovědět další vývoj, a proto se vyplatí naslouchat mu i nyní.

Ve své nejdůležitější knize vám Tim O’Reilly nejprve přiblíží převratnou historii IT posledních čtyřiceti let. Naváže hlubokými insiderskými vhledy do zákulisí současných „titánů“, jako jsou Google, Facebook, Uber či Amazon, a umožní vám pochopit, jak špičkové technologie, ale i nové organizační přístupy od základu mění byznys, finanční trhy a ekonomiku vůbec. A poté načrtne svou optimistickou vizi budoucnosti, v níž stroje lidi nenahradí, ale budou se s nimi dokonale doplňovat a společně vytvářet lepší svět.

Má to jeden háček: možných budoucností je vždycky víc. Která skutečně nastane, záleží jen na nás – na tom, zda chápeme, co se kolem nás děje, abychom pak dokázali činit prozíravá rozhodnutí. Ta osobní i ta politická.


Z knihy se mimo jiné dozvíte:

- Jak mohou zdánlivě malá rozhodnutí převrátit technologický vývoj a svrhnout hegemony trhu, jako jsou firmy IBM, Microsoft či Netscape.

- Že algoritmy již dnes ovlivňují naše životy víc, než si připouštíme, ať jde o sociální média, nebo finanční trhy.

- Proč se špičkové technologie podílejí na chudnutí střední třídy a zvyšování příjmové nerovnosti.

- Díky čemu síťové služby typu Uber nebo Airbnb převálcovaly trh a proč není rozumné proti nim bojovat.

- Že technologická nezaměstnanost se bude zhoršovat, ale při moudré politice jen dočasně.

- Co skutečně dokáže umělá inteligence a jaké jsou (v dohledné době) její možnosti a limity.

- Jak rozpoznat zárodky budoucnosti v přítomnosti a která odvětví budou v nadcházející éře nejspíš prosperovat.

- Jakými dovednostmi byste rozhodně měli vybavit své děti.


# O autorovi

TIM O’REILLY (* 1954) je americký vydavatel irského původu, publicista a technologický vizionář. 

Absolvoval klasická studia na Harvardově univerzitě, ale záhy se začal věnovat počítačům. Koncem 70. let minulého století založil nakladatelství O’Reilly Media, které zpočátku vydávalo knihy o programování a informačních technologiích, ale postupně se začalo zaměřovat také na online kurzy a pořádání konferencí, jež pomáhají šířit osvětu o důležitých IT inovacích. Je spolumajitelem fondu rizikového kapitálu O’Reilly AlphaTech Venture a zasedá ve správní radě neziskové organizace Code for America, která zlepšuje digitalizaci státní správy.

S předpovídáním technologických trendů má mnoho zkušeností. V roce 1993 rozpoznal potenciál internetu a spustil první komerční webovou stránku i první online katalog webových stránek a později zpopularizoval pojmy „open source“ nebo „Web 2.0“. 


# Více o knize
http://www.melvil.cz/wtf

Sdílejte s hashtagem #WTFbudoucnost

 • GÉNERO
  Negocios y finanzas personales
  PUBLICADO
  2018
  27 de agosto
  IDIOMA
  CS
  Checo
  EXTENSIÓN
  432
  Páginas
  EDITORIAL
  Jan Melvil Publishing
  VENTAS
  Jan Melvil Publishing
  TAMAÑO
  7.5
  MB

  Más libros de Tim O'Reilly

  2012
  2018
  2017
  2016
  2009
  2009

  Otros clientes también compraron

  2018
  2018
  2019
  2020
  2019
  2020