Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít
Book 6 - Milénium

Dívka, která musí zemřít

    • €9.99
    • €9.99

Publisher Description

V jednom ze stockholmských parků se najde tělo zuboženého žebráka s amputovanými prsty na rukou i nohou. Vypadá to na nešťastnou smrt bezdomovce, avšak patoložka Fredrika Nymanová se nemůže zbavit dojmu, že s mrtvým je něco v nepořádku, a proto se spojí s Mikaelem Blomkvistem. 

Případ probudí Mikaelův zájem, protože žebrák prý několikrát cosi breptal o švédském ministrovi obrany Johannesu Forsellovi. Byly to jen řeči paranoidního šílence, nebo měl opravdu nějaké informace o vládě? 

Mikael požádá o pomoc Lisbeth Salanderovou. Ta však po pohřbu Holgera Palmgrena odjela ze Švédska a neozývá se. Nikdo netuší, že pobývá v Moskvě, aby se jednou provždy vypořádala se svou sestrou Kamilou. Rozhodla se: už nehodlá být lovenou kořistí. Nyní se sama stane šelmou. 

 ––––

Lagercrantz jako žurnalista z povolání disponuje velkou výhodou. Jako pokračovatel Milénia navazuje na sloh, který je mu vlastní stejně jako Larssonovi.

- Severskekrimi.cz o románu Muž, který hledal svůj stín

Když Lisbeth v poslední větě románu mizí v křivolakých uličkách Starého Města, člověk se přistihne při tom, že se hrozně těší, až se v šestém (a závěrečném) dílu Milénia vrátí.

- iDNES.cz o románu Muž, který hledal svůj stín

Lisbeth je tou pravou ženskou hrdinkou dnešní doby. Stejně jako jsme kdysi měli Sherlocka Holmese, dnes máme Lisbeth. Dokonce si dovolím tvrdit, že její postava je novým kulturním dědictvím.

– DAVID LAGERCRANTZ v rozhovoru pro iDNES.cz
David Lagercrantz (nar. 1962) je švédský novinář a spisovatel, autor několika úspěšných populárně-naučných knih a románů. Bestsellerový životopis Já jsem Zlatan Ibrahimović (2011, česky Host 2014) se dostal do užší nominace na nejprestižnější švédskou knižní cenu Augustpriset a byl nominován na cenu William Hill Sports Book of the Year. Kniha byla přeložena do více než třiceti jazyků a po celém světě se prodalo několik milionů výtisků.

V roce 2015 napsal pokračování celosvětového fenoménu Milénium Stiega Larssona — kniha Dívka v pavoučí síti vzbudila obrovský zájem médií a stala se jednou z nejprodávanějších knih roku na celém světě. Příběh o Lisbeth Salanderové a Mikaelu Blomkvistovi se dále rozvíjí v knize Muž, který hledal svůj stín (2017). Šestý díl nazvaný Dívka, která musí zemřít tvoří závěr celé série. Stejně jako předchozí svazky vychází také jako audiokniha ve vydavatelství OneHotBook v interpretaci Martina Stránského (www.onehotbook.cz).

GENRE
Crime & Thrillers
RELEASED
2019
12 September
LANGUAGE
CS
Czech
LENGTH
400
Pages
PUBLISHER
Host
SIZE
2.7
MB

More Books by David Lagercrantz

The Girl in the Spider's Web The Girl in the Spider's Web
2015
The Girl Who Takes an Eye for an Eye The Girl Who Takes an Eye for an Eye
2017
The Girl Who Lived Twice The Girl Who Lived Twice
2019
Fall of Man in Wilmslow Fall of Man in Wilmslow
2015
Dark Music Dark Music
2022
Co nas nie zabije Co nas nie zabije
2016

Customers Also Bought

Zrcadlový muž Zrcadlový muž
2020
Pavouk Pavouk
2022
Oběť 2117 Oběť 2117
2019
Clona Clona
2019
Smrtící bílá Smrtící bílá
2019
Nůž Nůž
2019

Other Books in This Series

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy
2008
Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm
2009
Dívka, která kopla do vosího hnízda Dívka, která kopla do vosího hnízda
2010
Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti
2015
Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín
2017