• €5.99

Publisher Description

To, że spod pióra Bretta wyszła rzecz tak dobra, od premiery „Elantris” Brandona Sandersona zupełnie mnie nie dziwi. W obu przypadkach mamy do czynienia z pierwszą książką w dorobku pisarzy i obie premiery są po prostu znakomite. Widać, niektórzy tak potrafią.


Brett nie napisał po prostu książki fantasy. Udało mu się przede wszystkim stworzyć świat przekonujący, surowy i w dużym stopniu prawdziwy. Nie ma tutaj wyeksploatowanych do cna krasnoludów z nieodłącznym toporzyskiem w sękatej dłoni, zwiewnych elfów, smoków i innego fantastycznego inwentarza. Są za to przerażające i okrutne demony, duchy, które nocą wychodzą z Otchłani tylko po to, aby paść się ludzkim mięsem. Brett jednak nie epatuje okrucieństwem, on je po prostu opisuje jako bezsilny, ale drobiazgowy w swej pracy obserwator.

Click!

Czy znękana ludzkość znajdzie w sobie dość siły, by stanąć naprzeciw otchłańców z uniesioną głową?

Przecież od wieków potrafi się tylko chować za murami ochronnych runów…

Jedynie w odległej Krasji ludzie wypowiedzieli demonom otwartą wojnę. Co noc stają z nimi twarzą w twarz na ubitej ziemi – w naszpikowanym pułapkami Labiryncie. W obronie honoru przodków. Nie szczędząc ofiar i krwi. 

Arlen, Leesha i Rojer są już dojrzałymi, doświadczonymi przez życie ludźmi. Odkrywają w sobie umiejętności i moce, które pozwolą im myśleć o próbie zmierzenia się z unicestwiającym świat złem. W krucjacie przeciwko potworom budzącym się do życia każdej nocy połączył ich nieubłagany los.To ostatni dzwonek dla ludzkości, ginącej w szponach opętanych żądzą mordu bestii.

GENRE
Sci-Fi & Fantasy
RELEASED
2013
March 10
LANGUAGE
PL
Polish
LENGTH
320
Pages
PUBLISHER
Fabryka Słów
SIZE
4.1
MB

More Books by Peter V. Brett