Bodyfulness Bodyfulness

Bodyfulness

    • 8,99 €
    • 8,99 €

Descrizione dell’editore

Książka opowiada o tym, jak poznać na nowo własne ciało, zadbać o nie, nauczyć się być świadomym jego istnienia.

Kontemplacja ciała sprawia, że jesteśmy bardziej skupieni na doświadczaniu i odczuwaniu chwili obecnej, co pozwala nam lepiej zrozumieć nasze myśli i uczucia.

Praktykowanie bodyfulness sprzyja:
poprawie zdrowia fizycznego – wzmacnia ciało i zmniejsza bóle i napięcia mięśniowe oraz poprawia zdolności oddechowe.redukcji stresu – podpowiada, jak świadomie zrozumieć nasze reakcje na sytuacje stresowe i pozwala odnaleźć optymalne sposoby radzenia sobie z nimi.poprawie samopoczucia emocjonalnego – pomaga lepiej zrozumieć nasze emocje i uczucia, co zwiększa naszą odporność psychiczną.lepszej koncentracji i skupieniu – odkrywa nowe sposoby myślenia dzięki umiejętności bycia „tu i teraz”.budowaniu harmonijnych relacji z innymi – rozwija umiejętności empatii i uważności na potrzeby innych ludzi.
Poradnik zawiera niezbędną teorię oraz ciekawe ćwiczenia stosowania praktyki bodyfulness. Christine Caldwell w praktyczny sposób zachęca do zwiększenia świadomości własnego ciała, swoich uczuć i emocji, co sprzyja redukcji stresu i lęków oraz znacznie poprawia koncentrację, produktywność i relacje interpersonalne.

Wszystko po to, aby wieść zdrowe i pełne optymizmu życie.

Christine Caldwell

Jest autorką programu Poradnictwa Somatycznego Wyższej Szkoły Poradnictwa i Psychologii na Uniwersytecie Naropa, gdzie wykłada od ponad trzydziestu lat. Jako praktykująca psychoterapeutka z wieloletnim doświadczeniem i zaawansowana uczennica Thich Nhat Hanha, Christine prowadzi szkolenia zawodowe z somatyki zarówno w USA, jak i za granicą. Autorka m.in. książek Getting Our Bodies Back oraz Oppression and the Body.

GENERE
Salute, mente e corpo
PUBBLICATO
2023
20 giugno
LINGUA
PL
Polacco
PAGINE
336
EDITORE
Zwierciadło
DIMENSIONE
2,5
MB

Altri libri di Ewelina Gałdecka & Christine Caldwell

Release. Na krawędzi. Tom 3 Release. Na krawędzi. Tom 3
2024
Trzy siostry z Toskanii Trzy siostry z Toskanii
2023
Balance. Na krawędzi. Tom 1 Balance. Na krawędzi. Tom 1
2023
Execution. Na krawędzi. Tom 2 Execution. Na krawędzi. Tom 2
2023
Gorzkie pragnienie Gorzkie pragnienie
2023
Tryst six venom Tryst six venom
2023