Portrét neznámé ženy Portrét neznámé ženy

Portrét neznámé ženy

    • 14,99 €
    • 14,99 €

Descrizione dell’editore

Legendární špion a restaurátor uměleckých děl Gabriel Allon konečně opustil post šéfa izraelské rozvědky a usadil se v Benátkách – jediném místě, kde našel klid. Celé dny tráví toulkami ulicemi a kanály města postaveného na vodě a utíká před démony minulosti. Když ho však výstřední londýnský obchodník s uměním Julian Isherwood požádá, aby prošetřil okolnosti nálezu a výhodného prodeje staletého mistrovského díla, Gabriel se ocitá ve smrtící hře na kočku a myš, v níž nic není takové, jak se zdá.

Allon brzy zjistí, že dotyčný obraz – portrét neznámé ženy, jehož autorem je údajně Anthony van Dyck – je téměř jistě zdařilá kopie. V touze najít záhadného padělatele a odhalit tak miliardový podvod mezi elitou světa umění vymyslí jednu z nejpropracovanějších lstí své kariéry. Má-li však plán uspět, musí se Gabriel stát největším falzifikátorem umění, jakého kdy svět viděl.

Portrét neznámé ženy je výpravou do temného světa, kde bezohlední obchodníci s uměním denně podvádějí své klienty a bohatí investoři považují velká umělecká díla jen za další komoditu, kterou lze koupit a prodat se ziskem. Od elegantního úvodu až po nečekané zvraty v závěru je tento román skutečným mistrovským dílem. Je také dalším důkazem toho, že Daniel Silva jako autor špionážních románů a thrillerů nemá konkurenci.

GENERE
Romanzi rosa
PUBBLICATO
2023
24 gennaio
LINGUA
CS
Ceco
PAGINE
481
EDITORE
HarperCollins
DIMENSIONE
3,9
MB

Altri libri di Daniel Silva

Sběratel Sběratel
2024
Violoncellistka Violoncellistka
2022
Řád Řád
2021
Nová dívka Nová dívka
2019
Ta druhá žena Ta druhá žena
2019
Dům špionů Dům špionů
2017