Elämä pikakelauksella Elämä pikakelauksella

Elämä pikakelauksella

    • ¥2,800
    • ¥2,800

発行者による作品情報

Jos voisit pikakelata elämääsi eteenpäin, tekisitkö niin?

Englantilaista laatuviihdettä Beth O’Learyn ja Sophie Kinsellan hengessä!

Lucy Young on kyllästynyt työhönsä, katastrofaalisiin poikaystäväehdokkaisiin ja kimppakämppäänsä. Taas yksien epäonnistuneiden treffien jälkeen Lucy löytää sattumalta peliautomaatin, joka lupaa toteuttaa toiveet. Hän työntää kolikon sisään, sulkee silmänsä ja toivoo pikakelausta johonkin parempaan kohtaan elämässään.

Seuraavana aamuna Lucy herää tuntemattoman miehen vierestä ja tajuaa olevansa perheenäiti. Onko taika toiminut vai kärsiikö hän monen vuoden muistinmenetyksestä? Pääseekö hän vanhaan elämäänsä takaisin – ja jos pääseekin, haluaako hän palata?

Sophie Cousens on englantilainen kirjailija ja tv-käsikirjoittaja, jonka romanttiset komediat ovat nousseet suureen suosioon niin kotimaassaan kuin muuallakin. Cousens asuu Jerseyn saarella perheensä kanssa. Elämä pikakelauksella on Cousensin ensimmäinen suomennettu teos.

ジャンル
小説/文学
発売日
2025年
8月14日
言語
FI
フィンランド語
ページ数
282
ページ
発行者
WSOY
販売元
Werner Saderstram Ltd
サイズ
907.3
KB
Is She Really Going Out with Him? Is She Really Going Out with Him?
2024年
The Good Part The Good Part
2023年
This Time Next Year: A GMA Book Club Pick This Time Next Year: A GMA Book Club Pick
2020年
Just Haven't Met You Yet Just Haven't Met You Yet
2021年
And Then There Was You And Then There Was You
2025年
Un jour, je te rencontrerai Un jour, je te rencontrerai
2024年