To nie jest Miami To nie jest Miami

To nie jest Miami

    • ¥1,300
    • ¥1,300

発行者による作品情報

Fernanda Melchor, jedna z najważniejszych powieściopisarek meksykańskich, zabiera czytelników w podróż po rodzinnym Veracruz i okolicach. „To nie jest Miami” to cykl wstrząsających literackich reportaży, które dzięki znakomitemu warsztatowi autorki wykraczają poza zwykłą literaturę faktu.

Melchor przygląda się temu, co kieruje mordercami i społecznymi wyrzutkami, pragnieniom i okolicznościom, które pchają ich na drogę występku. Choć bohaterów jej tekstów łatwo byłoby nazwać potworami, meksykańska pisarka zmusza nas do próby zrozumienia ich, a nawet empatii. Pełne brutalności, przejmujące historie Fernandy Melchor pozwalają wniknąć w społeczeństwo na krawędzi chaosu, do którego gazetowe relacje z pierwszych stron nie dają dostępu.

ジャンル
ノンフィクション
発売日
2023年
3月2日
言語
PL
ポーランド語
ページ数
150
ページ
発行者
Artrage
販売元
Wydawnictwo Otwarte
サイズ
1.9
MB
Zombi i pishtaco we współczesnej literaturze hispanoamerykańskiej (1990–2020) Zombi i pishtaco we współczesnej literaturze hispanoamerykańskiej (1990–2020)
2025年
Siedem pustych domów Siedem pustych domów
2025年
Czwarty miecz Czwarty miecz
2025年
Dzicy detektywi Dzicy detektywi
2025年
Rok, w którym narodził się diabeł Rok, w którym narodził się diabeł
2024年
To dla Pani ta cisza To dla Pani ta cisza
2024年