One płoną jaśniej

    • 6,99 €
    • 6,99 €

Publisher Description

Urodziły się skazane na dożywotnie cierpienie – jak wszystkie kobiety z małych indyjskich wiosek. Tam nie liczy się, czy jest się siostrą, żoną czy matką. Tam kobieta jest niewolnicą. Poniżane, wykorzystywane i okaleczane Purnima i Sawitha w przyjaźni znajdują azyl. Do czasu… Jednak ogień nadziei, który raz zapłonął w ich sercach, nie gaśnie. A im bardziej los z nimi igra, tym one płoną jaśniej.

Z bohaterkami odważnej powieści Shobhy Rao utożsamiają się kobiety z wielu stron świata. Seksizm, przemoc domowa, opresyjne normy społeczne to wciąż codzienność miliardów z nich.

----

Odłamki serca wszędzie. Trudno znaleźć lepsze słowa na oddanie tego, co ta powieść robi z czytelnikiem.

„Entertainment Weekly”

Uczta dla fanów Ferrante. Historia przyjaźni i tego, jak kobiece ambicje rozbijają się o mur biedy i zasad społeczeństw patriarchalnych.

Huffington Post

Płonący portret tego, jak wygląda feminizm w większości miejsc na świecie.

„Vogue”

Niewiarygodnie piękna i wstrząsająca historia przyjaźni i oddania.

Book Riot

Książka idealna dla czytelniczek Rupi Kaur.

Brit + Co

Poczułam to. Poczułam ból i cierpienie tych kobiet. Autorka opisała ich historię w taki sposób, że jej się nie czyta – jej się doświadcza.

Pamela Olejniczak, @polish.bookstore

Boleśnie piękna opowieść o indyjskiej rzeczywistości, która paradoksalnie nie jest tak odległa od europejskiej, jak sądzimy. I o człowieku, który mimo zniewolenia może być wewnętrznie wolny.

@jagbuk

Wstrząsający portret kulturowej mizoginii i bitew toczonych codziennie przez miliony kobiet na całym świecie. Rozbudza wewnętrzny ogień tak, że płonie on jeszcze długo po lekturze.

Aleksandra Pakieła, @olajuliapakiela

Ta książka wgniata w fotel i daje do myślenia. To impuls do nieustannej walki o prawa kobiet.

Klaudia Szumielewicz-Szklarska, @my_beige_life

Hipnotyzująca historia kobiet żyjących w opresyjnym świecie. Pozostawia czytelnika z bolesną, jątrzącą się raną. Mocna i bezkompromisowa.

Anna Globisz, @ksiazka_przyjacielem

----

Shobha Rao – jedna z najbardziej obiecujących współczesnych pisarek. Urodziła się w Indiach, skąd w wieku siedmiu lat przeniosła się do Stanów Zjednoczonych. Mieszka w San Francisco. „One płoną jaśniej” to jej pierwsza powieść. Wcześniej wydała zbiór opowiadań „Unrestored Woman”.

GENRE
Fiction & Literature
RELEASED
2020
30 March
LANGUAGE
PL
Polish
LENGTH
305
Pages
PUBLISHER
Otwarte
SIZE
1.6
MB

More Books by Shobha Rao

2022
2020
2019
2018
2018
2018