Den siste dagen
-
- $199.00
-
- $199.00
Descripción editorial
En morder går løs. Alle nabolag i alle byer rommer en verden av lidenskap, sorg og glede, kjærlighet og hat, nådeløse ambisjoner, resignasjon, ømhet og vold, svakhet og styrke. Følelser på avveier.
På Forus-Gauset i Stavanger fører det til mord. Flere mord. Drapsmotivene kan være mange. Sex og sjalusi. Syk beskyttelsestrang, og like syk eiertrang. Ureint brennevin og steroider. Underslag. Dine, mine, våre, deres barn - eller ingen barn. Mobbing. Omsorg og overgrep. Inn- og utvandring. Juks og bedrag. Rusk og snusk.
I en vrimmel av personer og innfløkte forholder forsøker etterforskeren Gunnar Holt og kolleger å finne morderen. Politifolkene er også folk og har sitt å stri meg. Alt henger sammen med alt. Og ofrene blir flere. Hvem drepte dem?
Lars Helle (født 14.03.1957) er pensjonert førstelektor i pedagogikk fra Universitetet i Stavanger. Han har gitt ut en rekke fagbøker og flere kriminalromaner. For boken «Ingenting å skamme seg over», vant han krimprisen «Sølvkniven» i 2018.