Den siste dagen Den siste dagen

Den siste dagen

    • $199.00
    • $199.00

Descripción editorial

En morder går løs. Alle nabolag i alle byer rommer en verden av lidenskap, sorg og glede, kjærlighet og hat, nådeløse ambisjoner, resignasjon, ømhet og vold, svakhet og styrke. Følelser på avveier.


På Forus-Gauset i Stavanger fører det til mord. Flere mord. Drapsmotivene kan være mange. Sex og sjalusi. Syk beskyttelsestrang, og like syk eiertrang. Ureint brennevin og steroider. Underslag. Dine, mine, våre, deres barn - eller ingen barn. Mobbing. Omsorg og overgrep. Inn- og utvandring. Juks og bedrag. Rusk og snusk.


I en vrimmel av personer og innfløkte forholder forsøker etterforskeren Gunnar Holt og kolleger å finne morderen. Politifolkene er også folk og har sitt å stri meg. Alt henger sammen med alt. Og ofrene blir flere. Hvem drepte dem?


Lars Helle (født 14.03.1957) er pensjonert førstelektor i pedagogikk fra Universitetet i Stavanger. Han har gitt ut en rekke fagbøker og flere kriminalromaner. For boken «Ingenting å skamme seg over», vant han krimprisen «Sølvkniven» i 2018.

GÉNERO
Misterio y suspenso
PUBLICADO
2021
26 de julio
IDIOMA
NB
Bokmål
EXTENSIÓN
340
Páginas
EDITORIAL
Forlagshuset I Vestfold
VENDEDOR
eBokNorden
TAMAÑO
2.2
MB
Plutselig var det ingen drømmer igjen Plutselig var det ingen drømmer igjen
2024
Den som hengir seg til djevelen Den som hengir seg til djevelen
2023
En sult som ikke kan stilles En sult som ikke kan stilles
2021
Bak stengte dører Bak stengte dører
2021
Brennende sinn Brennende sinn
2021
Sanger til Gry Sanger til Gry
2021
Mentalisten Mentalisten
2021
Rovdyret Rovdyret
2014
Fuglekikkeren Fuglekikkeren
2018
Hevneren Hevneren
2013
Jakthundene Jakthundene
2022
Så ble det kaldt Så ble det kaldt
2020