• $49.00

Descripción editorial

Niniejszy nieoficjalny poradnik do gry Metal Gear Solid V: The Phantom Pain ma na celu pomóc w jak najlepszym poznaniu podstaw rozgrywki oraz w zaliczeniu pierwszego dużego rozdziału głównego wątku fabularnego. Na początkowych stronach tego poradnika znalazły się liczne rozdziały z różnorakimi poradami, które powinny okazać się szczególnie przydatne dla graczy rozpoczynających swoją przygodę z serią Metal Gear Solid. Owe porady poruszają takie tematy jak eksploracja świata gry, prowadzenie działań z ukrycia, eliminowanie sił wroga w bezpośrednich konfrontacjach, poleganie na pomocnikach czy zaliczanie otrzymywanych misji. Rozdziałem o podobnej tematyce jest ten z najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ). Zawiera on odpowiedzi na wiele popularnych tematów, takich jak szybkie zdobywanie gotówki, umiejętne wydawanie pieniędzy, fultonowanie (odsyłanie ludzi i sprzętu balonem) czy zdobywanie najwyższych rang w misjach. Najwięcej miejsca w poradniku poświęcono opisom przejścia 31 zadań wchodzących w skład pierwszego dużego rozdziału głównego wątku fabularnego gry. Każda misja rozłożona została na czynniki pierwsze, w rezultacie czego można odnaleźć zestawienie jej wszystkich celów, podpowiedzi odnośnie jak najlepszego przygotowania się do niej czy dokładne omówienie kolejnych czynności wymaganych do jej ukończenia. Całość uzupełniona została licznymi obrazkami i mapami z miejsc zaliczania misji, dzięki czemu docieranie do ważnych miejsc i wybieranie właściwych ścieżek przemarszu powinno się okazać znacznie prostsze. Metal Gear Solid: The Phantom Pain to trzecioosobowa gra akcji autorstwa studia Kojima Productions, w której badamy ogromne mapy, zajmując się na nich wykonywaniem zróżnicowanych zadań. Produkcja ta premiuje działanie z ukrycia i neutralizowanie wrogów bez zabijania ich, aczkolwiek zwolennicy rozwiązań siłowych również mogą odnaleźć w niej coś dla siebie.

Oznaczenia kolorystyczne

W poradniku zastosowane zostały następujące oznaczenia kolorystyczne:

- Kolorem brązowym oznaczone zostały ważne postacie niezależne. Są to przede wszystkim najwięksi sojusznicy i wrogowie Big Bossa oraz osoby napotykane w trakcie misji (więźniowie, cele do eliminacji itp.)

- Kolorem niebieskim wyróżnione zostały odwiedzane lokacje. W celu ułatwienia nawigacji ich nazwy w poradniku są takie same jak na mapie świata.

- Kolor zielony użyty został do oznaczania ważnych przedmiotów nadających się do zabrania - obiektów powiązanych z wykonywanymi zadaniami czy unikalnych sekretów.

Poniższy poradnik do gry Metal Gear Solid V: The Phantom Pain stanowi zarówno przewodnik tego tytułu, jak również solucję zadań głównego wątku fabularnego. Na łamach opracowania zawarto ponadto liczne porady i opisy mechaniki, FAQ a także mapy.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - przewodnik i opis przejścia zawiera poszukiwane przez graczy tematy i lokacje jak m.in. 

- Metal Gear Solid V: The Phantom Pain - przewodnik i opis przejścia

- Quiet (Kobieta snajper) (Pomocnicy (Buddies))

- Jakie znaczenie mają punkty heroizmu (Heroism Score) i jak je zdobywać? (FAQ - Najczęściej zadawane pytania)

- Na co wydawać fundusze (GMP) w MGS V? (FAQ - Najczęściej zadawane pytania)

- Pies (D-Dog) (Pomocnicy (Buddies))

- Maszyna krocząca (D-Walker) (Pomocnicy (Buddies))

- Ogólne porady dotyczące eksploracji (Eksploracja świata gry)

- Unikalni przeciwnicy (Bezpośrednie konfrontacje z oddziałami wroga)

- Jak powstrzymać Człowieka w Ogniu (Man on Fire)? (Misja 20 - Voices)

- Jak zdobywać najwyższe rangi S w misjach? (FAQ - Najczęściej zadawane pytania)

GÉNERO
Arte y espectáculo
PUBLICADO
2015
5 de octubre
IDIOMA
PL
Polaco
EXTENSIÓN
485
Páginas
EDITORIAL
GRY-Online S.A.
VENTAS
gamepressure.com
TAMAÑO
39
MB

Más libros de Jacek Halas & GRY-Online S.A.

2017
2021
2021
2021
2021
2021