Susien leikki Susien leikki

Susien leikki

    • Pedido anticipado
    • Se espera: 11 jun 2026
    • $299.00
    • Pedido anticipado
    • $299.00

Descripción editorial

Keskiajan Ruotsissa valtapeli on veristä.

Niklas Natt och Dagin historiallisessa trillerissä mustasukkaisuudella on kohtalokkaat seuraukset.

Kapinallisjohtaja Engelbrekt Engelbrektinpoika makaa kuolleena rannalla. Kaksi vuotta aiemmin hän on johtanut talonpoikaisarmeijan taisteluun Kalmarin unionia vastaan. Nyt valtaistuin on tyhjä ja valtakunta uhkaa romahtaa.

Syyllinen on mahtisukuun kuuluva Måns Bengtinpoika. Mustasukkaisena tehdystä äkkipikaisesta taposta alkaa syöksykierre ja verinen taistelu vallasta.

Susien leikissä Niklas Natt och Dag jatkaa sukusaagaa omasta perheestään ja sen kytkeytymisestä keskiaikaista Ruotsia muovanneisiin verisiin valtataisteluihin. Hän on Måns Bengtinpojan jälkeläinen 15. polvessa.

Niklas Natt och Dag (s. 1979) kuuluu Ruotsin vanhimpaan elossa olevaan aatelissukuun. Susien leikki on toinen osa historiallisessa romaanisarjassa, jonka ensimmäinen osa Toiveet ja kohtalo nousi Ruotsissa heti ilmestymisensä jälkeen myyntilistojen ykköseksi.

GÉNERO
Misterio y suspenso
DISPONIBLE
2026
11 de junio
IDIOMA
FI
Finés
EXTENSIÓN
540
Páginas
EDITORIAL
Johnny Kniga
VENDEDOR
Werner Saderstram Ltd
TAMAÑO
1.9
MB
1793 (Trilogía de Estocolmo 1) 1793 (Trilogía de Estocolmo 1)
2020
1794 (Trilogía de Estocolmo 2) 1794 (Trilogía de Estocolmo 2)
2021
1795 (Trilogía de Estocolmo 3) 1795 (Trilogía de Estocolmo 3)
2022
La maldición de los Stensson La maldición de los Stensson
2026
The Wolf and the Watchman The Wolf and the Watchman
2019
La maledicció dels Stensson La maledicció dels Stensson
2026