• USD 3.99

Descripción de editorial

Aşkla İmtihan 151/1170-4

◻ Her bekâr gencin, aşkını aramadan önce okuması gereken bir kitap Aşkla İmtihan! Kitap, aşkla imtihan yoluna sıralanan türlü tuzakları, binlerce gerçek hayat kesitinden derlenmiş deneyimleri örnekleyerek açıklıyor.

◻ İlk insanı cennette iki kimliğe bölen yüce Yaradan, yeryüzünde aşkla imtihan yolundan geçirerek ikisini yeniden buluşturuyor. Bir bahçede kalbiniz yaratılırken, uzaklardaki diğer bahçede nasibiniz olan kalbin yaradılışı başlıyor. Çiçeğini arayan kelebek ve kelebeğini bekleyen çiçek gibi yaşanıyor kadınla erkeğin aşkla imtihan macerası…

◻ Evlilik kader mi? Nasibimiz nasıl kapanır ve nasıl açılır? Dua ve beddua evliliğimizi nasıl etkiler? Neden âşık oluyoruz? Cinsel sapmadan, zinadan, yersiz ve yıkıcı aşklardan neden ve nasıl sakınabiliriz? Uyumlu evlilikte din, maddiyat, maneviyat, kültür ve kişilik denkliklerinin sınırı ve gereği nedir? Evliliğin yaşı, şartları ve kariyerin evliliğe etkisi nedir?

◻ Evlilik korkusu, adayına ısınamama, ret veya terk edilme sorunları nasıl aşılır? Eş adayının sahtekâr, sorumsuz, uyumsuz, paranoyak olabileceği nasıl anlaşılır? Hangi evlilikler haram? Gizli nikâh geçerli mi? Özel nikâh sözleşmesi neleri içermeli?

—————————————————


Muhammed Bozdağ özgeçmiş


Muhammed Bozdağ Trabzon-Akçaabat’ta 1967 yılında doğdu. Kastamonu-İnebolu Yatılı Lisesi’ni birincilikle bitirdi. ODTÜ Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1990 yılında mezun oldu. Yüksek lisans tezini, “TBMM’nin verimliliği” üzerine tamamladı. Siyaset bilimi alanında hazırladığı doktora tezi 2003 yılında kabul edildi ve “AİHM Yolunda Parti Kapatma: Laiklik, Bölücülük Sorunu” adıyla yayımlandı.

1995–2002 yılları arasında, binlerce katılımcıya “Hızlı ve Etkin Öğrenme,” “Güzel ve Etkili İletişim” seminerleri düzenledi. Yurtiçinde ve yurt dışında, seminerler ve konferanslar verdi. Çeşitli yurt dışı araştırma, inceleme çalışmalarına katıldı.

Bazı vakıf ve derneklerin kurucuları arasında yer aldı. 1992 yılında yasama uzmanı olarak göreve başladığı TBMM’de, Güney Doğu olaylarını araştırma, Sivas olaylarını araştırma, çeşitli soruşturma komisyonları ve KİT Komisyonunda uzmanlık yaptı. Kanunlar ve Kararlar, Basın ve Halkla İlişkiler ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcılıklarında bulunduktan sonra, 2011 yılında TBMM Genel Sekreter Yardımcılığına atandı. 2016-2017 yılları arasında TBMM Başkan Müşaviri olarak görev yaptı.

Şiir, deneme ve araştırma türündeki yazıları lise yıllarından itibaren çeşitli gazete ve dergilerde yayınlandı. “Düşünce Mühendisliği, Yüksek Yetenek, Teleterapi, Yüksek Ahlak, Kişisel Değişim, İstemenin Esrarı” gibi isimler altında seri radyo konuşmaları yaptı. Ulusal TV kanallarında 2005–2006 yıllarında “Sonsuzluk Yolcusu” isimli programı sunarak gençlere; 2008–2009 yıllarında “Hayat Dersi” isimli programı sunarak ailelere hitap etti.

Dr. Muhammed Bozdağ bilim-din, Doğu Batı eksenlerini bir düşünce potasında yoğurarak ürettiği özgün anlatımını kitaplarına yansıtıyor: Evli ve üç çocuk babası olan yazar, isimleri aşağıda belirtilen ve yüzlerce baskı yapan kitapların yazarıdır.

Düşün ve Başar (İlk Baskı 1999)
Ruhsal Zekâ (İlk Baskı 2000)
İstemenin Esrarı (İlk Baskı 2003)
Sonsuzluk Yolculuğu (İlk Baskı 2005)
Sevgi Zekâsı (İlk Baskı 2007)
Zihinsel Şifa (İlk baskı 2014)
Yüreğimde Rabbim (İlk baskı 2015)
Aşkla İmtihan (İlk baskı 2016)

GÉNERO
Juvenil
PUBLICADO
2016
enero 1
LENGUAJE
TR
Turco
EXTENSIÓN
312
Páginas
EDITORIAL
Muhammed Bozdag
VENDEDOR
Muhammed Bozdag
TAMAÑO
2.4
MB

Más libros de Muhammed Bozdağ