Jak zacząć inwestować? Osiem kroków do sukcesu w finansach osobistych Jak zacząć inwestować? Osiem kroków do sukcesu w finansach osobistych

Jak zacząć inwestować? Osiem kroków do sukcesu w finansach osobistych

    • € 21,99
    • € 21,99

Beschrijving uitgever

Znajdź skuteczną strategię inwestycyjną dopasowaną do two-jej osobowości

Zastanawiasz się nad zainwestowaniem swoich pierwszych pieniędzy? Jesteś początkującym inwestorem? A może już od lat pomnażasz własne oszczędności? Wszystko jedno, na jakim etapie swojej finansowej podróży jesteś, o jej sukcesie lub po-rażce zdecydują twoje EMOCJE. A tych w inwestowaniu nie brakuje!

Nasze uprzedzenia dotyczące pieniędzy, silne emocje związane ze stratami, sprzeczne komunikaty z rynku oraz brak jasnego celu i strategii  ̶  to wszystko utrudnia efektywne inwestowanie i sprawia, że większość inwestorów w długim terminie osiąga wyniki niższe od szerokiego rynku. Co więcej, sam proces in-westowania zamiast sprawiać radość, dla wielu inwestorów jest bardzo stresującym doświadczeniem. Chcesz wiedzieć, dlaczego tak się dzieje i co możesz z tym zrobić?

Ta książka pomoże ci:

- lepiej poznać siebie jako inwestora

- pokonać uprzedzenia dotyczące inwestowania i pienię-dzy

- określić swój cel oraz motywujący i dostosowany do ciebie plan jego realizacji

- stworzyć własną strategię inwestycyjną

- wdrożyć odpowiednie nawyki finansowe

- nauczyć się rozpoznawać i kontrolować emocje towa-rzyszące inwestowaniu

-  uodpornić się na komunikaty z rynku

- wzmocnić swoją psychikę pod kątem inwestycji

- nauczyć się rozpoznawać i kontrolować to, na co masz wpływ inwestując.

Ten napisany prostym i zrozumiałym językiem poradnik oparto na badaniach najwybitniejszych psychologów i naukowców zajmujących się psychologią inwestowania i dostosowano do realiów polskiego inwestora, bazując na bogatych doświad-czeniach autora i licznych przykładach.

Michał Walendowicz rozprawia się z najpopularniejszymi wśród Polaków uprzedzeniami dotyczącymi pieniędzy i inwe-stowania, w tym m.in.: brakiem pieniędzy, wiedzy czy zaufania do instrumentów inwestycyjnych lub bardzo znanym stwier-dzeniem „pieniądze szczęścia nie dają”.

Michał Walendowicz – z wykształcenia ekonomista. Studiował metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne w SGH w Warszawie i na uniwersytecie w Osnabrück. Ukończył również studia podyplomowe z marketingu i zarządzania oraz MBA In-novation and Data Analysis SWPS & Woodbury School of Bu-siness. Od 2010 roku pracuje w instytucjach finansowych. Obecnie w NN Group International pełni funkcję lidera do spraw relacji z klientami. Autor książek Finansowa podróż. Wy-rusz w drogę do spokoju, szczęścia i wolności osobistej i ETF-y, czyli działasz lokalnie, zarabiasz lokalnie. Kompleksowy prze-wodnik dla polskiego inwestora oraz założyciel bloga finanso-wapodroz.eu. Prywatnie od kilkunastu lat z sukcesem buduje wolność finansową swojej rodziny, inwestując na rynku akcji, nieruchomości, obligacji i metali szlachetnych.

GENRE
Zaken en persoonlijke financiën
UITGEGEVEN
2024
16 februari
TAAL
PL
Pools
LENGTE
332
Pagina's
UITGEVER
MT Biznes
GROOTTE
28,2
MB

Meer boeken van Michał Walendowicz

ETF-y, czyli działasz lokalnie, zarabiasz globalnie. Kompleksowy przewodnik dla polskiego inwestora ETF-y, czyli działasz lokalnie, zarabiasz globalnie. Kompleksowy przewodnik dla polskiego inwestora
2024
Finansowa Podróż. Wyrusz w drogę do spokoju, szczęścia i wolności osobistej Finansowa Podróż. Wyrusz w drogę do spokoju, szczęścia i wolności osobistej
2023