• € 0,99

Beschrijving uitgever

Ağır silahlar ve füzelerle doldurulmuş tırlar, Türkiye sınırından Suriye'ye doğru ilerlerken Türk Jandarması tarafından durduruldu. Bu illegal sevkiyatın durdurulması olayı, tarihe “MİT Tırları” olarak geçti. Bu şekilde binlerce sevkiyatın yapıldığı daha sonra ortaya çıkacaktı.
Erdoğan Rejimi'ne göre görevini yapan bu kamu görevlilerinin hepsi birer casus ve terörist.
Türkiye sınırlarını aşan ve dünya kamuoyu tarafından bilinen bir konu haline gelen MİT Tırları, Erdoğan rejimi tarafından pek çok çarpıtmaya, manipülasyona maruz bırakılan bir skandal.
Bu konudaki belgeleri ile birlikte geniş açıklama içeren ilk çalışma, bu kitap :
Suriye'deki kirli vekalet savaşını anlamak, bugün dünyanın uğraşmak zorunda kaldığı Suriye göç trajedisi ve IŞİD gibi radikal terör örgütlerinin yükselişini anlayabilmenin ilk adımı… MİT Tırları olayının detayları, Suriye'deki kirli savaşta Erdoğan Rejimi'nin tutumu ve ülkenin sürüklendiği uçurumu da özetliyor.
Sayıları binlerle ifade edilen Mit Tırları sevkiyatları ile; önce Suriye'deki iç karışıklık körüklenmiş, ardından üretilen illegal terör örgütlerinin güçlendirilmesi sağlanmıştır.
El Kaide, El Nusra ve IŞİD gibi terör örgütleri mühimmat desteğiyle hızla yayılmış, ardından bu örgütlerin vahşet eylemleri dünyaya servis edilerek bölgeye Uluslararası müdahale çağrıları yapılmıştır. Bölgenin arındırılması, Esad rejiminin devrilmesiyle başat olarak dünya kamuoyunun dikkatine sunulmuş, yeni Ortadoğu’ya giden yol açılmıştır!
Sonuç itibariyle harap olan Suriye olmuş ve yüz binlerce insanın hayatını kaybettiği, milyonlarca insanın ülkelerini terk etmek durumunda kaldığı bir tablo ortaya çıkmıştır.
MİT Tırları sevkiyatlarından dünyaya kalan ise; IŞİD diye bir baş belası, Mülteci krizi ve her an patlamaya hazır bir Ortadoğu’da 3. Dünya Savaşı!
Türkiye ise bir şiddet sarmalına sürüklenmiş, Batı’dan ve demokrasiden iyice kopmuş, terör örgütlerinin yuvalandığı, paramiliter güçlerin yayıldığı bir coğrafya haline gelmiştir.
Tüm bu sonuçların doğmasına sebebiyet veren temel unsur, Mit Tırları sevkiyatlarıdır.
Asıl vatana ihanetin; Mite ait olduğu iddia edilen bu tırları/sevkiyatları, devlete sahiplendirmek olduğu ortaya konulmuştur.

GENRE
Professioneel en technisch
UITGEGEVEN
2018
19 mei
TAAL
TR
Turks
LENGTE
882
Pagina's
UITGEVER
Ahmet Kaya
GROOTTE
114,1
MB

Meer boeken van Ahmet Kaya