• € 8,99

Beschrijving uitgever

>> „Optimistické dílo s jasnou logikou a bez škodlivých rad, užitečné pro všechny nováčky na trhu práce, ale také ty, kteří nemůžou najít smysl ve své současné kariéře.“

— Publishers Weekly <<


## O knize


Tápete v profesním životě? Nevíte, jaká práce by vám přinesla spokojenost a naplnění? Hlavně se při jejím hledání neřiďte omílanou radou, abyste „následovali svou vášeň“ a „dělali to, co milujete“. Tato poučka není jen romantickým mýtem, ale je přímo nebezpečná – vede k chronické fluktuaci a k úzkostem, jakmile váš sen nevyhnutelně narazí do betonové zdi reality.


Cal Newport má lepší radu: pocit pracovního štěstí vám nepřinese „to pravé, vysněné zaměstnání“, ale vaše dovednosti a vaše žádanost na trhu práce. Kniha vyvrací desítky let opakované kariérní rady a ukazuje, že ideální zaměstnání si můžete, ba dokonce musíte vybudovat sami. A především vás naučí, jak se k němu postupnými kroky dopracovat.


## V knize se mimo jiné dozvíte


- Proč je snaha hledat práci na základě nadšení škodlivá.

- Na jakém pracovním trhu se pohybujete a co z toho pro vás vyplývá.

- Co je to kariérní kapitál a jak ho cílevědomě budovat.

- Že skvělé zaměstnání má zpravidla tři hlavní rysy: je kreativní, uplatňujete díky němu svůj vliv a máte nad svou prací kontrolu.

- Jak při hledání nových příležitostí aplikovat systém „malých sázek“.

- Co je pravidlo pozoruhodnosti a čím se dopracujete k mistrovství ve svém oboru.

- Jaké pasti vás čekají na cestě k větší pracovní svobodě a jak se jim vyhnout.


## O autorovi


Cal Newport je profesorem informatiky na Georgetownské univerzitě, světově úspěšným bloggerem a autorem několika bestsellerů z oblasti osobního rozvoje. V České republice si získal řadu příznivců knihou Hluboká práce (2016).


# Více o knize

http://www.melvil.cz/tak-dobri

Sdílejte s hashtagem #takdobri

GENRE
Zaken en persoonlijke financiën
UITGEGEVEN
2018
March 28
TAAL
CS
Tsjechisch
LENGTE
232
Pagina's
UITGEVER
Jan Melvil Publishing
GROOTTE
1.8
MB

Meer boeken van Cal Newport