De analfabete De analfabete

De analfabete

    • 109,00 kr
    • 109,00 kr

Publisher Description

'Ágota Kristóf. De geheimtip onder boekhandelaren.' - Steven Van Ammel, Passa Porta Bookshop





'Kristóf is een van de interessantste literaire technici van de afgelopen vijftig jaar.' - Nadia de Vries





Ik lees. Dat is een soort ziekte. Ik lees alles wat ik in handen krijg, alles wat me onder ogen komt. Kranten, schoolboeken, affiches, stukjes papier die ik op straat vind, recepten, kinderboeken. Alles wat gedrukt is.





Vlijmscherpe, pijnlijk actuele memoires over vluchten uit een thuisland, het verliezen van een moedertaal, en over het lezer-zijn, schrijver-zijn.





Ágota Kristóf (1935-2011) werd geboren in Hongarije, dat ze in 1956 met haar gezin ontvluchtte. Ze kwam terecht in het Zwitserse Neuchâtel, waar ze in een horlogefabriek werkte. Kristófs werk is in meer dan veertig talen uitgegeven en wordt gezien als een hoogtepunt binnen de Europese letteren.





Henne van der Kooy vertaalde onder anderen werk van Ágota Kristóf, Ismail Kadare en F. Scott Fitzgerald.

GENRE
Biography
RELEASED
2026
7 July
LANGUAGE
NL
Dutch
LENGTH
33
Pages
PUBLISHER
Das Mag Uitgeverij B.V.
SIZE
566.3
KB
Den stora skrivboken ; Beviset ; Den tredje lögnen Den stora skrivboken ; Beviset ; Den tredje lögnen
2019
Analfabeten Analfabeten
2019
Ayer Ayer
2021
Det store stilehæfte, Beviset, Den tredje løgn, klassiker Det store stilehæfte, Beviset, Den tredje løgn, klassiker
2017
Das große Heft Das große Heft
2013
Trilogia della città di K. Trilogia della città di K.
2022