• 19,00 kr

Publisher Description

Jedzenie jest dla Włochów niezwykle ważne. Każdego dnia spędzają przy stole wiele godzin, rozkoszując się każdym daniem i winem. Ale należy wiedzieć, że kuchnia włoska nie jest jednolita. Położenie geograficzne – od gór do morza, a w związku z tym zróżnicowanie klimatyczne, dostępność składników, a także kultywowane tradycje powodują, że praktycznie w każdym z czterech regionów Włoch zjemy coś innego, oryginalnego.

Kuchnia północno-wschodnich Włoch – spośród licznych tradycyjnych specjałów pierwsze miejsce na stole wenecjan zajmują świeże ryby z jeziora Garda i owoce morza z Adriatyku. W następnej kolejności warzywa sezonowe: groch, dynia, szparagi oraz mięso i sery. Na północnym wschodzie jada się makaron, ale bardziej typowa jest tu polenta wyrabiana z mąki kukurydzianej, jak również wiele odmian risotto.

W północno-zachodnich Włoszech jedzenie jest różnorodne i pożywne. Na charakter tego obszaru wpływa obecność Alp. W tutejszej kuchni, w przeciwieństwie do reszty Włoch, masło pełni równie ważną rolę w przyrządzaniu potraw, jak oliwa. Jest to ojczyzna włoskiego ryżu, a więc wśród miejscowych dań króluje risotto, rywalizując z popularnymi na całym półwyspie daniami z makaronu. Specjalnością są też sery i trufle. Czosnek, szafran, bazylia i wino to najczęstsze składniki aromatycznych sosów.

GENRE
Food & Drink
RELEASED
2011
November 4
LANGUAGE
PL
Polish
LENGTH
130
Pages
PUBLISHER
O-press
SIZE
3
MB

More Books by O-press

Other Books in This Series