Protože je nás mnoho

    • $13.99
    • $13.99

Publisher Description

Bob Johansson byl vždy nadšencem do technologií, takže když ho srazilo auto a on se probral o sto sedmnáct let později, tušil, že se na něho usmálo štěstí. Ještě víc ho pak potěšilo, když zjistil, že jeho vědomí, které je nahrané v počítači, bude řídit Von Neumannovu sondu.


Bob a jeho kopie už čtyřicet let hledají obyvatelné planety. To je však jediná část původního plánu, která dosud platí. Při globální válce zahynulo 99,9 % lidstva, radikální skupina povstalců chce vyhladit i zbytek přeživších, nastává jaderná zima a Země začíná být čím dál méně obyvatelná, a navíc Bobové objevili mimozemskou rasu, pro kterou veškerý ostatní život představuje jen potravu.


Při odletu ze Země očekával Bob život plný objevování a konejšivé samoty. Místo toho se stal vesmírným bohem primitivního mimozemského kmene a jedinou nadějí na přesun lidstva do nového domova.

-----

Navzdory temnému a ponurému vyznění mnoha částí příběhu je Protože je nás mnoho lehkým, zábavným a velmi příjemným čtenářským zážitkem. Je zde také spousta odkazu pro sci-fi geeky, které jsou ovšem dostatečně přístupné, takže jejich kouzlo ocení i ti, kdo tomuto žánru běžně neholdují.

- bibliosanctum.com


Pokud se vám líbily knihy jako Marťan nebo Ready Player One, tak vás určitě nadchne i tahle.

- fantasyliterature.com o knize My jsme legie


Je v tom trochu Marťana, trochu Stopařova průvodce, něco ze Star Treku a zapomenout nemůžeme ani na seriálovou Futuramu. Těžko Boba nemilovat.

- Pevnost o knize My jsme legie


Dennis E. Taylor žije ve Spojených státech amerických a živí se jako programátor. V roce 2015 vydal vlastním nákladem román Outland. Kniha Protože je nás mnoho (2017, Host 2018) je pokračováním románu My jsme legie(2016, Host 2018), prvního dílu trilogie Bobiverzum. Závěrečný díl série Všechny tyto světy (2017) připravujeme k českému vydání na jaře 2019.

GENRE
Sci-Fi & Fantasy
RELEASED
2019
2 February
LANGUAGE
CS
Czech
LENGTH
360
Pages
PUBLISHER
Host
SELLER
eBookservice s.r.o.
SIZE
1.6
MB

More Books by Dennis E. Taylor

2020
2020
2019
2019

Other Books in This Series