Dech

Nové poznatky o ztraceném umění

    • USD 9.99
    • USD 9.99

Descripción editorial

Zapomněli jsme tu nejpřirozenější věc na světě?  

Minimálně v posledních letech se zdá, že lidé jsou čím dál posedlejší zdravým životním stylem. Více sportujeme, zajímáme se o správné stravovací návyky, studujeme spánek, otužujeme se, každou svou tělesnou funkci digitálně zaznamenáváme. Je tu však jeden proces, k němuž obracíme pozornost až ve chvíli potíží: dýchání. 

Novinář James Nestor si prošel podobnou zkušeností. Jeho dlouhodobé zdravotní problémy se vyřešily až díky dechovým cvičením, k nimž se zpočátku stavěl nedůvěřivě. Poté co se Nestor znovu naučil dýchat, vyrazil na cesty, aby našel odpověď na otázku: Zapomíná lidstvo tu zdánlivě nejjednodušší věc na světě? Autor nehledá jen v plicních laboratořích, ale rovněž v pěveckých sborech, na starověkých pohřebištích, sovětských výzkumných základnách nebo v ulicích Săo Paula. Porovnává vědecké poznatky z oblasti fyziologie, biochemie či psychologie s jogínskými a dalšími tradicemi a ukazuje, že dýchání je naprostý základ našeho bytí. Jen možná z trochu jiných důvodů, než by se dalo čekat. 

–––

Bestseller podle The New York Times, Los Angeles Times, The Wall Street Journal a dalších. Tuto knihu vřele doporučuji.

 — Wim Hof, autor bestselleru Ledový muž a tvůrce Wim Hofovy metody


Dech předkládá nový pohled na dnešní technologie i na skutečnost, že jsme nevědomky opustili pradávné znalosti. V této poutavé knize je Nestor mistrně vrací do hry tím, že propojuje starověké techniky s moderními technologiemi.

 — Scientific Inquirer


James Nestor je americký publicista a spisovatel. Jeho články se objevují v The New York TimesScientific AmericanThe Atlantic a dalších médiích. Spisovatelsky debutoval knihou Deep (Hluboko, 2014) o fenoménu freedivingu, potápěčích a dechových technikách, za niž získal několik cen. Dech (2020) je jeho poslední kniha. Žije v San Francisku.

GÉNERO
Salud, mente y cuerpo
PUBLICADO
2021
17 de noviembre
IDIOMA
CS
Checo
EXTENSIÓN
381
Páginas
EDITORIAL
Host
VENTAS
eBookservice s.r.o.
TAMAÑO
1.8
MB

Más libros de James Nestor

2021
2020
2022
2021
2021
2021

Otros clientes también compraron

2020
2021
2022
2018
2013
2018