Jak žít dobrý život

Starověké umění stoické radosti

  • USD 7.99
  • USD 7.99

Descripción editorial

Představte si, že sedíte se starším (moudřejším) rodinným přítelem třeba v kavárně u šálku silného espressa, a jak už to tak chodí, mezi řečí si stěžujete na X, Y, Z: pracovní, partnerské či rodinné problémy, zdravotní, finanční, psychické a jiné trable, anebo dokonce existenciální problémy typu utrpení, smyslu života či strachu ze smrti; prostě na to, co člověka trápí, co svět světem stojí. 


Váš moudrý přítel se zamyslí, napije se kávy a řekne: „Já vím, ale zkus se na to podívat takhle. Staří stoici říkají, že…“


Posloucháte, přemýšlíte, přikyvujete: „Jo, jo, máš pravdu, to dává smysl…“


Po cestě domů vám to všechno vrtá hlavou, usínáte klidnější. Seženete si doporučenou literaturu, čtete, chápete více. Postupem času změníte perspektivu, vzpomenete na rady od přítele i z knih, a když je třeba, použijete je v praxi – a ono to fakt funguje, je vám lépe! 


Přesně tak se čte kniha profesora Williama B. Irvina – není to další self-help příručka, po níž za pár let ani neštěkne pes, anebo nudná, složitá a nepoužitelná teorie, kterou si často řada lidí pod filosofií vybaví.


Jak žít dobrý život je praktický manuál staletími ověřeného systému osobní transformace a rozvoje, jasně, srozumitelně a především laskavě vyskládaná příručka pro člověka 21. století. Není náhoda, že se Irvinova kniha stala celosvětovým bestsellerem a jedním ze základních stavebních kamenů moderního stoicismu a praktické životní filosofie.


Naučíte se řadu jednoduchých a okamžitě aplikovatelných metod, které vám umožní dosáhnout duševního klidu a radosti ze života, získat psychickou a fyzickou odolnost, vhled i nadhled a stát se lepším člověkem: prostě jak název slibuje, naučíte se, jak žít dobrý život.

 • GÉNERO
  Salud, mente y cuerpo
  PUBLICADO
  2020
  5 de noviembre
  IDIOMA
  CS
  Checo
  EXTENSIÓN
  224
  Páginas
  EDITORIAL
  Blue Vision, s.r.o.
  VENTAS
  Martin Kysela
  TAMAÑO
  2.8
  MB

  Más libros de William B. Irvine

  2019
  2008
  2023
  2020
  2022
  2022

  Otros clientes también compraron

  2019
  2021
  2015
  2018
  2020