Zgromadźcie się w imię moje

    • USD 12.99
    • USD 12.99

Descripción editorial

Zmienia prace, zmienia mężczyzn, w końcu próbuje wrócić do rodzinnego domu. Okazuje się jednak, że Stamps w stanie Arkansas przestało być jej bezpiecznym schronieniem, Angelou nie jest już jego częścią. Życie Mai przybiera dramatyczny obrót, a ona sama staje przed nowymi wyzwaniami i pokusami.
W „Zgromadźcie się w imię moje” Angelou kontynuuje opowieść o swoich losach, rozpoczętą w pierwszej części cyklu („Wiem, dlaczego w klatce śpiewa ptak”). To przejmująca seria autobiograficzna, w której Maya Angelou oddaje zmagania i triumfy swojego pełnego pasji życia. Niezłomna godność, mądrość, humor i głębokie człowieczeństwo charakteryzują zarówno jej życiową drogę, jak i pisarstwo.

„Postać Angelou jako pisarki, kobiety, czarnej obywatelki wzmacnia się i pnie w górę”.
Kirkus Reviews

„Ta książka to klejnot. Obraz życia wielu czarnych Amerykanów pod koniec lat czterdziestych. Wnikliwa i słodko-gorzka”.
Chicago Tribune

„Bogata i wciągająca. Angelou opowiada historię tej nieustraszonej, lekkomyślnej, głupiutkiej dziewczyny bez ozdobników – nie potrzebuje ich”.
The New Yorker

Maya Angelou (1928–2014) – afroamerykańska poetka, pisarka i reżyserka odznaczona Narodowym Medalem Sztuk oraz Prezydenckim Medalem Wolności, aktywistka na rzecz praw obywatelskich dla czarnoskórej ludności w Stanach Zjednoczonych.

GÉNERO
Ficción y literatura
PUBLICADO
2022
7 de diciembre
IDIOMA
PL
Polaco
EXTENSIÓN
240
Páginas
EDITORIAL
Grupa Wydawnicza Relacja
VENTAS
Virtualo
TAMAÑO
2
MB

Más libros de Maya Angelou

1970
2016
2013
2022
2020
2022