Het schooltje van Auschwitz Het schooltje van Auschwitz

Het schooltje van Auschwitz

Het waargebeurde verhaal van de vrouw die vrijwillig op de trein stapte en hoop bracht naar een van de donkerste plekken

    • 10,99 €
    • 10,99 €

Descrição da editora

'Het schooltje van Auschwitz' van Mario Escobar is het waargebeurde verhaal van een vrouw die vrijwillig op de trein stapte en hoop bracht naar een van de donkerste plekken op aarde.



Berlijn, 1943. Als haar Roma-man en -kinderen worden weggevoerd, weigert de Duitse Helene Hannemann hen in de steek te laten en wordt ze samen met de rest van het gezin gedeporteerd naar Auschwitz. In het zigeunerkamp werkt ze als verpleegster onder de leiding van kamparts Josef Mengele, die haar opdraagt een schooltje te starten. Hoewel het niets meer is dan nazi-propaganda en een dekmantel voor Mengeles gruwelijke medische experimenten, is Helene met haar schooltje een lichtpuntje in een verder inktzwarte wereld.



Een aangrijpende Tweede Wereldoorlog-roman over de betekenis van hoop.



'"Het schooltje van Auschwitz" grijpt je en laat je niet meer los.' – Irma Joubert, auteur van 'Het meisje uit de trein'

GÉNERO
Ficção e literatura
LANÇADO
2019
2 de abril
IDIOMA
NL
Holandês
PÁGINAS
176
EDITORA
Kok
INFORMAÇÕES DO FORNECEDOR
Veen Bosch & Keuning Uitgeversgroep b.v.
TAMANHO
766,3
KB
Os meninos da estrela amarela Os meninos da estrela amarela
2017
La prisionera del trono La prisionera del trono
2026
Lo mejor del olvido Lo mejor del olvido
2026
Leão XIV Leão XIV
2025
León XIV León XIV
2025
La guardiana de libros La guardiana de libros
2025
De tweeling van Auschwitz De tweeling van Auschwitz
2021
De drie zussen van Auschwitz De drie zussen van Auschwitz
2022
Het meisje dat twee kampen overleefde Het meisje dat twee kampen overleefde
2020
De erfenis van het weesmeisje De erfenis van het weesmeisje
2020
De moed van het weesmeisje De moed van het weesmeisje
2019
De terugkeer van het weesmeisje De terugkeer van het weesmeisje
2021