• 39,99 lei

Publisher Description

>> Nauč se to! je návod, jak se efektivně porvat s učením a pamatováním si – a pokud jste pedagog nebo lektor, tak i s tím, jak svoje znalosti předávat co nejúčinněji. Schválně, vzpomenete si, kdy vám naposledy někdo radil s tím, jak se vlastně učit? A kolik vám tehdy bylo? << 


# O knize

Většina z nás používá při studiu zastaralé kontraproduktivní metody. Díky novým poznatkům psychologie a dalších věd přišel čas se jich zbavit. 


Nejrozšířenější postupy, jako je podtrhávání v textu a jeho biflování, v nás sice vyvolávají dojem, že jsme si látku výborně osvojili, ale už po krátké době z ní umíme pouhý zlomek. Hlouběji a trvaleji si ji osvojíme díky postupům, které nejsou příliš intuitivní. Jde třeba o přerušované učení (při němž látku pozapomeneme a poté se ji pokoušíme vybavit), generování (snahu vyřešit úkol předtím, než se dozvíme řešení) nebo prokládané učení (při kterém se nesnažíme jedno téma dokonale zvládnout naráz, ale záměrně ho střídáme s jinými). Své rady autoři opírají o věrohodné vědecké studie a dokumentují je na pozoruhodných životních příbězích. 


# Přečtěte si Nauč se to!, patříte-li mezi:

- studenty vysokých i středních škol a chcete být při učení produktivnější 

- učitele a rodiče, kterým záleží na trvalém osvojení probírané látky žáky a dětmi 

- všechny, kdo se celoživotně vzdělávají

- lektory a manažery hledající cesty, jak kvalitně školit své klienty a kolegy 


# O autorech


Mark A. McDaniel působí jako profesor psychologie na Washington University v St. Louis. Dlouhodobě se zabývá využitím psychologických poznatků při vzdělávání. 


Henry L. Roediger III je taktéž profesorem psychologie na Washington University. Mezinárodního uznání dosáhl především díky výzkumům paměti a falešných vzpomínek. 


Peter C. Brown je publicista a spisovatel ze St. Paul v Minnesotě. 


# Více o knize
http://www.melvil.cz/kniha-nauc-se-to

Sdílejte s hashtagem #naucseto

GENRE
Professional & Technical
RELEASED
2017
August 14
LANGUAGE
CS
Czech
LENGTH
280
Pages
PUBLISHER
Jan Melvil Publishing
SIZE
2.8
MB

More Books by Peter C Brown, Henry L. Roediger, III & Mark A. McDaniel