Satanovo sousto

    • 115,00 kr
    • 115,00 kr

Utgivarens beskrivning

Třináctý díl detektivní série s inspektorkou Malin Forsovou  

Vzduch v Linköpingu voní jarem a Malin Forsová má před sebou nadějné vyhlídky. Přestože ji stále straší stíny minulosti, vypadá to, že konečně vplula do klidných vod. Když však náhodná kolemjdoucí v parku najde mrtvolu brutálně zavražděného mladého homosexuála, musí se Malin po hlavě vrhnout do komplikovaného vyšetřování. 

Mužovo tělo je zohavené a vyšetřovatelé na něm objeví děsivý detail: hluboká kousnutí zřejmě způsobená člověkem. Když se najde tělo dalšího zavražděného, také homosexuála, vše ukazuje na zločin z nenávisti — jenže Malin se nedaří objasnit motiv a místo toho se ponoří do minulosti první oběti. 

Navíc se po nějaké době znovu opila a její šéf Karim ji teď bedlivě sleduje. V rámci rehabilitačního procesu musí Malin absolvovat pravidelné testy na drogy a test jí vyjde pozitivně, ačkoli přísahá, že je čistá. Má snad na policejní stanici nepřítele, který její vzorek kontaminoval? 

–––

Satanově soustu se Kallentoft předvádí ve vrcholné formě. Jde o další vynikající knihu o Malin Forsové a jejích kolezích. Autor má osobitý vypravěčský styl: píše mírně strohým jazykem a výtečně dokáže vykreslit postavu policistky Malin Forsové, která neustále bojuje sama se sebou.

— Fröken Smillas känsla för böcker 

 

Podle očekávání jde o zhuštěný, napínavý příběh s přesahem k mnoha společenským otázkám. Kallentoft se ve svém žánru vskutku vyzná.

— Upsala Nya Tidning 

 

Jako vždy se Kallentoftův román čte velice dobře. Nabízí mnoho myšlenek a úvah, ale také napětí. Poněvadž autor potřebuje udržet při životě tak dlouhou sérii, hrají hlavní postavy velmi důležitou roli. A právě v této knize se toho v jejich životech přihodí poměrně hodně. […] Kallentoftovo Satanovo sousto stojí za přečtení, a to i v případě, že jste předchozí díly série nečetli.

— Mysterierna 

 

 

 

Mons Kallentoft (nar. 1968) je původní profesí novinář. Proslavil se sérií knih o kriminální inspektorce Malin Forsové, jež byla přeložena do šestadvaceti jazyků a čítá už čtrnáct dílů. V češtině vyšla také kniha Food Junkie — Posedlý jídlem (2013, česky 2014), krimi série čerpající z řecké mytologie, kterou autor napsal společně s novinářem Markusem Luttemanem, a diptych krimi románů odehrávajících se na Mallorce. 

GENRE
Deckare och thrillers
UTGIVEN
2023
15 februari
SPRÅK
CS
Tjeckiska
LÄNGD
335
Sidor
UTGIVARE
Host
STORLEK
1,4
MB

Fler böcker av Mons Kallentoft

2015
2013
2016
2012
2017
2014