Triumf ciemności Triumf ciemności
Bok 1 – Czarne Słońce.

Triumf ciemności

    • 105,00 kr
    • 105,00 kr

Utgivarens beskrivning

Pierwszy tom sagi obnażającej skrywane tajemnice II wojny światowej!

Powieść dla fanów Indiany Jonesa, „Kodu Leonarda da Vinci” i powieści szpiegowskich w klimacie Johna Le Carré!

Rok 1938. Europa stoi nad przepaścią, nad światem wisi widmo wojny. Ahnenerbe, tajemnicza instytucja nazistowska utworzona przez samego Himmlera, przemierza kontynenty, poszukując mitycznych artefaktów wszelakich kultur i religii. Jej członkowie, wiedzeni obsesyjnym pragnieniem zapewnienia Trzeciej Rzeszy wiecznego panowania, usiłują zdobyć skarby słynące z mrocznych mocy, które mogłyby ugruntować pozycję Führera.

Himmler wysyła esesmanów do tybetańskiego sanktuarium w zapomnianej himalajskiej dolinie, sam zaś wyrusza do Hiszpanii, by szukać w jednym z katalońskich klasztorów tajemniczej tablicy. Wierzy, że jego ludzie zdobędą klucz do wielkiej potęgi, ale o jaką moc tak zaciekle zabiegają?

Wkrótce Zachód z Winstonem Churchillem na czele odkryje, że wojna z Niemcami będzie nie tylko militarną potyczką, lecz także spirytualnym starciem światła z mrokiem. Do tej walki mogą nie wystarczyć doskonale uzbrojone oddziały wojsk…

„Triumf ciemności” to pierwszy tom sagi, na kartach której spotykają się najważniejsze postaci drugiej wojny światowej i fikcyjni bohaterowie, których losy potoczyły się w niezwykły sposób: Tristan, przemytnik dzieł sztuki, Erika, niemiecka archeolog, Malorley, brytyjski agent opętany żądzą zemsty i Laure, dziedziczka Katarów.

Szukacie thrillera, który naprawdę wyważa drzwi powszedniości? Ta fascynująca książka wiedzie czytelnika od Niemiec przez Francję aż do Hiszpanii, od czytania map nieba po poszukiwania wykutych w skale podziemnych inskrypcji”. „Aujourd’hui en France”

GENRE
Deckare och thrillers
UTGIVEN
2019
25 april
SPRÅK
PL
Polska
LÄNGD
432
Sidor
UTGIVARE
Sonai Draga
STORLEK
3
MB

Fler böcker av Eric Giacometti

Le règne des Illuminati Le règne des Illuminati
2014
In Nomine In Nomine
2010
La clef et la croix La clef et la croix
2024
Le graal du diable Le graal du diable
2023
Le royaume perdu Le royaume perdu
2022
669 669
2022

Andra böcker i serien