Wodny tancerz

    • 89,00 kr
    • 89,00 kr

Utgivarens beskrivning

Obsypana superlatywami debiutancka powieść wyróżnionego National Book Award autora „Między światem a mną”. Mocna, bezkompromisowa książka o najbardziej haniebnym grzechu Ameryki. „Ta-Nehisi Coates w […] «Wodnym tancerzu» oddaje głos zniewolonym i prześladowanym. To pełna przygód opowieść o miłości, tragedii rozdzielonych rodzin czarnych mieszkańców Stanów Zjednoczonych i dążeniu do wolności – także duchowej. Jeden z najważniejszych obecnie amerykańskich pisarzy przywraca swoim przodkom godność i należne im od zawsze miejsce w historii” – Michał Nogaś


Fantastyczna fabuła o tęsknocie i podziemnej walce o wolność.


- Uznana za bestseller debiutancka powieść Ta-Nehisi Coatesa – jednego z najbardziej wyrazistych współczesnych pisarzy amerykańskich – autora „Między światem a mną”, zdobywcy National Book Award, finalisty Nagrody Pulitzera i National Book Critics Circle Award.

- „Wodny tancerz” to bezkompromisowy rozrachunek z niechlubną przeszłością Stanów Zjednoczonych.

- Coates oddaje w swojej powieści głos zniewolonym i prześladowanym.

- „Wodny tancerz” zajął pierwsze miejsce na liście bestsellerów „New York Timesa”, został wybrany do programu klubu książkowego Oprah Winfrey oraz znalazł się na listach najlepszych powieści roku 2019 m.in. „Time Magazine”, „Washington Post”, „Chicago Tribune”, „Vanity Fair”.


Gdy z życia obdarzonego fotograficzną pamięcią Hirama Walkera, chłopca urodzonego w niewoli, znika jego matka, razem z nią ulatują też wszystkie wspomnienia o niej. Ich miejsce zajmują obezwładniająca tęsknota oraz związana z nią tajemnicza moc. Lata później, kiedy Hiram prawie tonie w rzece, ta sama moc ratuje mu życie i popycha do ucieczki z jedynego domu, jaki kiedykolwiek znał.


Tak zaczyna się nieoczekiwana podróż, która prowadzi Hirama od okrucieństwa wirginijskich plantacji do zdesperowanych partyzanckich bojówek i z głębokiego Południa na pełną niebezpiecznego idealizmu Północ. Nawet gdy Hiram zostaje wcielony do podziemnej walki między handlarzami niewolników a zniewolonymi, towarzyszy mu niezłomna determinacja, by uratować rodzinę, którą opuścił.


„Wodny tancerz” to brawurowa powieść jednego z najbardziej wszechstronnych współczesnych prozaików. Ta-Nehisi Coates sięga do najlepszych tradycji literatury pięknej, fantastyki i popkultury, aby przywrócić pamięć o człowieczeństwie tych, którym wszystko zostało odebrane.

GENRE
Skönlitteratur
UTGIVEN
2021
27 oktober
SPRÅK
PL
Polska
LÄNGD
356
Sidor
UTGIVARE
AGORA S.A.
STORLEK
2
MB

Fler böcker av Ta-Nehisi Coates

2015
2019
2020
2022
2022
2022