• 9,99 €

Publisher Description

Tato kniha neobsahuje žádný zázračný recept na rychlý úspěch, ať již profesní, umělecký, či sportovní. Jste-li však ochotni investovat do své budoucnosti skutečné úsilí, je Houževnatost přesně pro vás a najdete v ní nedocenitelné rady, jak v životě uspět.


Když obdivujeme špičkové sportovce, umělce, vědce, podnikatele či šéfkuchaře, často si říkáme: „Ten má ale talent!“ Průkopnická psycholožka Angela Duckworthová zastává jiný názor: základní ingrediencí všech vynikajících výkonů je houževnatost – kombinace dlouhodobé vášně pro jeden životní cíl a vytrvalosti. Na desítkách příkladů slavných i běžných lidí ukazuje, že právě houževnatost rozhoduje o úspěchu člověka v životě mnohem víc než jeho vrozený talent či inteligence. Duckworthová své poznatky opírá o desetiletí práce, množství vědeckých studií, ale i hloubkových rozhovorů s mimořádně úspěšnými osobnostmi. Svou knihu však rozhodně nepsala jako skleníkovou květinku pro akademický svět. Naopak, Houževnatost je mimořádně čtivá a praktická kniha, která přináší zcela konkrétní rady, jak naplnit potenciál sebe sama.


Coby dcera vědce, který často zmiňoval nedostatek jejího „génia”, je nyní Duckworthová uznávanou vědkyní, profesorkou i autorkou bestselleru a je tak sama příkladem fungování principů, které v knize odhalila. Inspirativně popisuje práci se svými vlastními dcerami, které díky „pravidlu jedné těžké věci“ učí být houževnatější, nevzdávat se a vydržet určitou dobu u aktivit, které si samy zvolí.


PŘEČŤETE SI KNIHU, CHCETE-LI:

- pochopit zásadní význam houževnatosti a naučit se ji rozvíjet

- najít svůj celoživotní cíl, bez něhož jen střídáme jednu činnost za druhou bez šance na větší úspěch

- vědět, jak efektivně trénovat sport či rozvíjet profesní dovednosti

- být odolní vůči neúspěchům, které jsou na cestě za úspěchem nevyhnutelné

- vychovat ze svých dětí houževnaté osobnosti

- vydržet u zvolené aktivity déle než jen období počátečního nadšení

- nechat se inspirovat příběhy osobností, které dosáhly opravdového úspěchu

- vědět, zda jsou pro vaše dítě lepší vřelá objetí, anebo vysoké nároky

- přestat přešlapovat na místě a pustit se do něčeho velkého

GENRE
Health & Well-Being
RELEASED
2017
3 February
LANGUAGE
CS
Czech
LENGTH
344
Pages
PUBLISHER
Jan Melvil Publishing
SIZE
5.4
MB