• 15,99 €

Publisher Description

Dlouho očekávaná publikace o historii české a slovenské mořeplavby vás provede vývojem tohoto pozoruhodného fenoménu země, jež má k moři víc než daleko. Obsahuje množství příběhů nejvýznačnějších českých a slovenských mořeplavců 20. a 21. století, kteří dokázali obeplout svět. Autentické příběhy Richarda Konkolského, Jozefa Varsányiho, Jiřího Albrechta, Ivana Orla, Oldřicha Karáska, Františka Sýkory, Jiřího Denka, Vlada Porvaznika a dalších až po působivé vzpomínání na legendární osobnost Rudolfa Krautschneidera.

Kdy a proč napadlo naše mořeplavce obeplout svět? Jak se dá v našich podmínkách postavit loď? Co vše během plaveb zdolali a do jakých úskalí a nebezpečí se dostali? Co jim plavba dala a naopak vzala? Kudy vede nejkratší cesta ze srdce Evropy na moře? Odpověď na tyto a množství dalších otázek naleznete v této jedinečné publikaci, která zahrnuje i přehledné dějiny mořeplavby, množství faktografických údajů o technických parametrech konkrétních lodí a informací nezbytných ke znalosti mořeplavby.

Kniha je bohatě provázena fotografiemi, dobovými materiály a ručně malovanou samostatně vloženou mapou s vyznačenými trasami. Doplňují ji krásné ilustrace Mikkela Odehnalů.

Tak ahoy! Pojeď s námi na moře!


Touha zvaná oceán

Autentická svědectví Čechoslováků, kteří dokázali obeplout svět

Dlouho očekávaná publikace o historii českého a slovenského mořeplavectví

Úžasné plavby českých a slovenských mořeplavců, kteří jako jediní dokázali obeplout svět

Množství autentických příběhů mořeplaveckých osobností v jedné jediné knize

Ahoy! Pojeď s námi na moře!

První dějiny české a slovenské mořeplavby

GENRE
Travel & Adventure
RELEASED
2017
November 9
LANGUAGE
CS
Czech
LENGTH
465
Pages
PUBLISHER
Jota
SIZE
66.1
MB

More Books by Kolektiv autorů