• 8,99 €

Publisher Description

>> „Daniel Goleman překonal sám sebe. Kniha Pozornost nám ukazuje, jak dosáhnout soustředění ve všech oblastech, na nichž opravdu záleží.“ <<

– JON KABAT-ZINN, vědec a zakladatel metody Snižování stresu pomocí všímavosti (MBSR), autor bestselleru Život plný katastrof


# O knize


Průměrný teenager obdrží a odešle desítky textových zpráv denně. Zábava není zábavou, pokud o ní naše okolí není pomocí patřičných technologií informováno. Naše pozornost nepřetržitě těká, přetěžována informačním přívalem. Není divu, že stále častěji tápeme, máme-li porozumět chování člověka, kterému stojíme tváří v tvář.


Ve své zásadní knize přináší Daniel Goleman, světoznámý psycholog a autor bestselleru Emoční inteligence, nový pohled na opomíjeného a skrytého hybatele našeho životního úspěchu – pozornost. Posilování tohoto „mentálního svalu“ je pro nás i naše děti zcela zásadním předpokladem pro úspěch ve vztazích, v práci a – jak autor ukazuje na řadě studií – v širším smyslu i pro přežití lidského druhu. Chceme-li získat kontrolu nad vlastním životem, musíme se nejprve naučit ovládat naši pozornost.


# V knize se dozvíte


Co a jak odčerpává naši pozornost
Jak trénovat či cvičit chytře
Jakou stopu po sobě zanecháváte
Jak budovat empatii
Jak síla vůle určuje náš osud
Jak má mozek zmapováno naše tělo
Jaká je hodnota toulající se mysli
Jak stavět na šťastné náhodě # A také získáte:

Recept na sebeovládání
Návod, jak nezvládnout situaciTATO KNIHA JE PŘESVĚDČIVÝM MANIFESTEM ZA OBČASNÉ VYPNUTÍ NAŠICH CHYTRÝCH TELEFONŮ. 


# O autorovi


Daniel Goleman je světoznámý psycholog a vědecký publicista v Psychology Today a New York Times, vyučoval na Harvardově univerzitě a je autorem čtrnácti knih včetně bestselleru Emoční inteligence. Je též výkonným ředitelem agentury Emotional Intelligence Services. Dvakrát byl nominován na Pulitzerovu cenu. Goleman často přednáší odborné veřejnosti a pro manažery velkých společnosti vede tréninkové programy z oblasti vedení lidí. Žije v Massachusetts.


# Více také:

http://www.melvil.cz/kniha-pozornost

GENRE
Health & Well-Being
RELEASED
2014
September 4
LANGUAGE
CS
Czech
LENGTH
312
Pages
PUBLISHER
Jan Melvil Publishing
SIZE
1.3
MB

More Books by Daniel Goleman