Taje Dubaje

Není všechno zlato

    • 8,99 €
    • 8,99 €

Publisher Description

Má-li to má přijít, Dubaj přijde sama. Byznys, láska a vztahy v nejkosmopolitnějším městě Blízkého východu. Ambiciózní Emma přichází do Dubaje prosadit slovensko-českou IT firmu. Obklopena spletí nejrůznějších národů poznává místní i přistěhovalce. Žádnou lásku nečeká.

Jak funguje zahraniční firma v mekce arabského byznysu? Jak se chovají Emiráťané, když jim do duše nahlédne cizinec? Mění Emma Dubaj, nebo Dubaj mění Emmu? Emma vás dovede za hranice vlastního nitra, ale sahá i pod závoj a masku místní společnosti. To všechno vám poví v příběhu, kde i písek dokáže být úrodný.


Ukázky z knihy


…U nás neplatí kdo dřív přijde, ten dřív mele, ale kdo dřív platí, ten dřív bere. Viděla jsem, že tohle je jeho filozofie, filozofie Ismáíla a vlastně filozofie města Dubaje. Pochopila jsem základní místní postulát: Zaplať, a máš službu! Za peníze dostane v Dubaji službu každý, to je pravda. Ale jakou?...


…Všechno mi to připadalo jako sen, jako jiná dimenze. Nejtěžší na tom bylo, že jsem ho chtěla vidět i já. Musela jsem si to přiznat, přitahoval mě. Neskutečně mě přitahoval. Když mě muž nepřitahuje, vím to hned. Když muže přitahuju já, taky to vím hned. Když muž přitahuje mne, hmm…


EMÍRE KHIDAYER

se narodila úžasné slovenské mámě a vášnivému iráckému otci. Vyrostla na Trnavsku a vystudovala arabistiku na Univerzitě Komenského v Bratislavě. Jako diplomatka působila v Egyptě, Kuvajtu a Iráku; v Kuvajtu jako vedoucí mise. Vedla firmu ve Spojených arabských emirátech. I u nás jsou dobře známy její knihy Arabský svět – jiná planeta? a Život po arabsku. Je autorkou rozhlasových seriálů Cesta po arabskom svete, Po arabsky a adaptovaného cyklu Príbehy zo Sumhuramu, který předtím vyšel knižně. Nyní přichází se svým prvním románem Taje Dubaje z edice Není všechno zlato.

www.khidayer.com

GENRE
Fiction & Literature
RELEASED
2013
23 October
LANGUAGE
CS
Czech
LENGTH
280
Pages
PUBLISHER
Rotran
SIZE
1.4
MB

More Books by Emire Khidayer

2013
1999
2019
2012
2018
2016