Čajová dívka z Kolibříkové ulice

    • USD 9.99
    • USD 9.99

Descripción editorial

Román o tradicích, pěstování čaje a poutech mezi matkami a dcerami od autorky bestselleru Tajemství hedvábného vějíře.V odlehlé čínské horské vesnici pěstuje rodina Li-jen čaj po celé generace. Jejich čas řídí plynutí ročních období, ale s příjezdem prvního auta do vesnice se lidem otevře moderní svět. 

Li-jen, dcera nejváženější rodiny z vesnice, se vzpírá tradicím, které mají formovat její život. Porodí nemanželskou dceru, jejíž život zachrání tak, že ji odloží v sirotčinci v nedalekém městě, a sama odejde za vzděláním a lepším životem. 


Malá Hayley šťastně vyrůstá v Kalifornii v adoptivní rodině, ale i přesto ji zajímají její kořeny. Jediným vodítkem k jejímu původu je koláč ze zvláštního čaje, který její matka zanechala společné s ní v sirotčinci.

 Za oceánem Li-jen touží po ztracené dceři. Obě se věnují studiu vzácného čaje pchu-er, který určuje osud jejich rodiny po celá staletí...


Barvitou kulisu románu Lisy See tvoří zanikající svět tradičního života horského etnika Akhů v drsné a odlehlé části jihozápadní Číny. Jen stěží si lze představit, že ještě na sklonku 20. století tamní obyvatelé neznali elektřinu, auta ani telefon. Život na čajových horách byl a je pevně svázaný s výjimečným druhem čaje pchu-er, který v bouřlivých letech po vzniku rudé Číny téměř upadl v zapomnění.

Zelené zlato se ale v 21. století dočkalo opětovné pozornosti a zájem o pchu-er dramaticky změnil životy všech, kteří s ním přicházejí do styku.


                                                                        ***Lisa See se narodila v Paříži, ale vyrostla v Los Angeles. Žila s matkou, taktéž spisovatelkou, ale mnoho času strávila také s otcovou rodinou, která pocházela z Číny, což velmi ovlivnilo její dílo. Pracovala pro Publishers Weekly, psala také články pro Vogue, Self, More a další tištěná média. Je autorkou více než desítky knih, které byly přeloženy do 39 jazyků a získaly mnohá ocenění. Nakladatelství JOTA vydalo její knihu Tajemství hedvábného vějíře a Čajová dívka z Kolibříkové ulice, k vydání připravuje román Ostrov žen moře.

Více na www.lisasee.com nebo na Facebooku.


                                                                        ***


„Tento román je bohatým příběhem plným lidského porozumění, podněcuje k zamyšlení a vzbuzuje nepřekonatelnou chuť napít se onoho výjimečného čaje.“

The Washington Post 


„Jímavá snaha Li-jen najít svou dceru ožívá díky barvitým detailům o pěstování čaje a ze života na čínském venkově.“

Publishers Weekly

GÉNERO
Ficción y literatura
PUBLICADO
2020
5 de septiembre
IDIOMA
CS
Checo
EXTENSIÓN
374
Páginas
EDITORIAL
Jota
VENTAS
eBookservice s.r.o.
TAMAÑO
1.3
MB

Más libros de Lisa See

2022
2022
2022
2021
2020
2019