Publisher Description

Bu kitapta okuyacağınız metinler, TR724 YouTube kanalında 15 Temmuz 2020 haftası yayınlanan “15 Temmuz Konuşmaları” isimli 7 bölümlük program serisinin dökümüdür.

Hâliyle irticalen yapılmış, bir hayli uzun konuşmaların yazıya aktarılması bahis mevzu. Takdir edersiniz ki, cümleleri konuşma dilinden yazı diline aktarmak zordur. Çünkü konuşma dilinde cümle yapıları bir hayli farklıdır. Yazı dilindeki gibi kurallı olmayabilir. Tekrarlar olur. Bu metni gözden geçirirken, konuşma diline gereğinden çok müdahale etmek istemedim. Bu sebeple bazı cümleler devrik, kuralsız yahut aksak gelebilir. Mazur görünüz.

Yine de, okuma keyfiyetini kolaylaştırmak adına, bazı tekrarları çıkardım, bazı kısımlarda cümleleri baştan kurma ihtiyacı hissettim. Program kayıtlarını dinleyenler, birebir aynı kelimeleri duyamadıklarında şaşırmasınlar.

Son olarak, bu konuşmalar ağırlıklı olarak irticalen yapıldığı için tırnak içi ifadelerin bir kısmı başka kaynaklardakiyle örtüşmeyebilir. Bu kitabı okuyacak araştırmacıların, buna dikkat etmelerini istirham ederim.

GENRE
Politics & Current Events
RELEASED
2021
July 14
LANGUAGE
TR
Turkish
LENGTH
269
Pages
PUBLISHER
7/24 Kitap
SELLER
Smashwords, Inc.
SIZE
359.9
KB