Światło, którego nie widać Światło, którego nie widać

Światło, którego nie wida‪ć‬

    • $16.99
    • $16.99

Publisher Description

Kultowa i oszałamiająca powieść.

Niewidoma Marie-Laure mieszka w Paryżu w okolicy Muzeum Historii Naturalnej, gdzie pracuje jej ojciec. Ma dwanaście lat, kiedy naziści okupują jej miasto i wraz z ojcem musi uciekać do Saint-Malo w Bretanii. Traf chce, że mają przy sobie pewien klejnot, jeden z najcenniejszych zabytków muzeum.

W górniczym miasteczku w Niemczech osierocony chłopiec, Werner Pfenning, oczarowany słucha radia, które dostarcza mu wiedzy na temat świata i przenosi w odległe krainy. Wkrótce Werner stanie się ekspertem w budowaniu i naprawianiu urządzeń i zostanie wcielony do elitarnej jednostki nazistowskiej, której zadaniem jest namierzanie wrogich radiostacji.

Zręcznie przeplatając życie Marie-Laure i Wernera, Doerr unaocznia, w jaki sposób, wbrew wszelkim przeciwnościom, ludzie starają się być dla siebie dobrzy i przetrwać okrucieństwo wojny.

Czy młodzi ludzie doświadczeni nieszczęściem wojny potrafią zachować w sobie światło? Czy ono może rozproszyć nawet największy mrok? Bohaterowie tej powieści udowadniają, że tak, i wierzę, że przez to staną się wam bardzo bliscy. To niezwykle ważna książka na te trudne czasy.

Justyna Suchecka

GENRE
Fiction & Literature
RELEASED
2023
January 25
LANGUAGE
PL
Polish
LENGTH
656
Pages
PUBLISHER
Wydawnictwo Poznańskie
SELLER
Virtualo
SIZE
3.8
MB

More Books by Anthony Doerr

All the Light We Cannot See All the Light We Cannot See
2014
Cloud Cuckoo Land Cloud Cuckoo Land
2021
About Grace About Grace
2010
Four Seasons in Rome Four Seasons in Rome
2007
The Shell Collector The Shell Collector
2002
Memory Wall Memory Wall
2010