Publisher Description

Vienas populiariausių produktų, naudojamų saldumynams gaminti, yra šokoladas.

Jį XIX amžiuje pirmieji pagamino šveicarai Henris Nestle (išrado šokolado miltelius) ir Danielis Peteris (sukūrė pieninį šokoladą). Vėliau Rudolfas Lindtas patobulino šokolado maišymo procesą, o kai išgavo vientisą šokolado masę, buvo pradėti gaminti šokoladiniai saldainiai. Daugiau nei prieš šimtmetį šokolado gamyba radosi ir Lietuvoje. Kaune atidaryta pirmoji šokolado ir cukrinės konditerijos įmonė, po to įsikūrė įmonės Vilniuje ir Šiauliuose.

Gaminama skirtingų rūšių, skonių ir formų saldumynų, saldainių rinkinių. Gausu šokoladinių saldainių su įvairiais įdarais, triufelių, dražė, riešutinės ir kreminės masės saldainių, želės ir plaktos masės saldainių, kremų, minkštosios karamelės, gaminių be cukraus, ekologiškų produktų, šokolado figūrų, marcipanų masės ir karamelės gaminių. Yra ir konditerijos meno kūrinių – įvairių vienetinių šokolado, marcipanų masės ar karamelės dirbinių. Vieni gaminami rankomis, kiti – pasitelkus šiuolaikinę techniką.

Šiuo metu Lietuvos įmonės nebegamina šokolado, tik šokolado gaminius. Šokoladą perka iš specializuotų, dažniausiai Belgijos įmonių. Dauguma Europos šalių vėl grįžta prie rankų darbo šokolado gaminių, lygiuodamiesi į šioje srityje lyderiaujančius prancūzus ir belgus. Manoma, kad rankų darbo šokolado saldainiai yra žymiai skanesni.

GENRE
Specific Ingredients
RELEASED
2015
August 1
LANGUAGE
LT
Lithuanian
LENGTH
113
Pages
PUBLISHER
UtenosRPMC
SELLER
UtenosRPMC
SIZE
415.6
MB

More Books by Rasa Virginija Venterienė