BAHAR NEŞÎDES‪İ‬

SOHBET ATMOSFERİ-2

    • 4.9 • 22 Ratings
    • $4.99
    • $4.99

Publisher Description

“Hazan kış güftesiyle gelir, bestesi bahar,

Karın-buzun bağrında mayalanır çemenzar!

Mevsim gelince bir bakarsın nevbahâr olur;

“Gül açar, bülbül öter” her yer lâlezâr olur.”


“İşte elinizde tuttuğumuz “Bahar Neşîdesi” adlı eser, bu istikamette bir çağrıdır, bir ümit meşalesidir bahar bekleyen bütün gözlere-gönüllere. Bir duadır, bir yakarıştır ölmüş arzı birkaç hafta içinde baştan sona dirilten, yemyeşil hâle getiren Kudret-i Sonsuz Yüce Yaradan’a! Bu çağrıya icabet etmeniz, bu yakarışa ortak olmanız ümidi ve duasıyla hayırlı okumalar!”

GENRE
Religion & Spirituality
RELEASED
2017
July 5
LANGUAGE
TR
Turkish
LENGTH
358
Pages
PUBLISHER
Blue Dome Press Inc.
SELLER
Paramus Publishing Inc
SIZE
1.8
MB

Customer Reviews

Osmanyurkl ,

Eskilerden eskimez bir demet

Bu kitap hocamizin eski konusmalarindan derlenmis. Ancak konular, anlatim, ve hocamizin cizgisinde sabit kadem olusunu gostermesi acisindan ilginc.

1234gooddeed4321 ,

30 yil oncesinden bugunler

Degerli hocamiz, gunumuze 30 yil oncesinden isik tutmus. Basimiza musibetler geldikten sonra birazcik daha iyi anlamaya basladik hocamizi ve yazdiklarini. Rabbim hocamiza saglikli uzun bereketli umur versin. Peygamber efendimiz sallalahu aleyhi ve sellem e cennete komsu eylesin. Bizede ondan daha da guzel istifade etmeyi lutfetsin.

Missimsek ,

Çok severek okudum

Her soruya, tam ihtiyaca göre cevap verilmiş. Yazar ilmini, kalbî hayatını ve halkın içinde yaşayıp ihtiyaçları okuma kabiliyetini vaazlarında çok güzel ortaya koymuş. İnsan, bu vaazların bundan 40 yıl önce yapıldığına inanamıyor. Ne kadar da güncel. Hele son soruya verilen cevapta, günümüzün Türkiye'sinin halini, bu hale düşüş sebebi, sanki bu günleri görmüş gibi 40 yıl önceden ifade edilmiş. Fethullah Gülen Hocaefendimize Allah hayırlı, sağlıklı, uzun ömürler versin. Kalbinden süzülen hakikatleri ifade etmesinden bizi mahrum etmesin.

More Books by M. Fethullah Gülen

2017
2016
2018
2020
2020
2016