• $7.99

Publisher Description

Nejlepší finská krimi roku 2014.Druhý díl série s vyšetřovatelkou Annou Fekete. 

Na konci mrazivé zimy se Anna potýká s několika složitými případy. Policii se nedaří zjistit totožnost starého muže, kterého na odlehlé silnici přejelo auto. Místo činu budí podezření. Proč ve sněhu nejsou žádné stopy? Byl muž vůbec naživu, když do něj vůz narazil? Anně nedá spát ani podivné úmrtí narkomana, kterého policie objevila při razii v drogovém doupěti. Existuje spojení mezi těmito případy a mladým přistěhovalcem, který má být vyhoštěn ze země? Práci Anně nijak neulehčuje fakt, že případ přejetého starce i osud přistěhovalce Sammyho se jí osobně dotýkají.

-----

Napínavý a provokativní thriller se silným sociálním poselstvím potvrzuje, že Kati Hiekkapeltová je jedním z nejvýraznějších a nejdůležitějších hlasů žánru scandi-noir.

- Eva Dolanová, spisovatelkaElegantní styl psaní úžasně kontrastuje s tématem románu. Kati Hiekkapeltová je opravdová spisovatelka.

- Anya Lipska, spisovatelkaNapínavý a mrazivý kriminální román se surovým, pronikavým příběhem. Kati Hiekkapeltová umí skvěle vystavět zápletku a nádherně psát.


- Craig Robertson, spisovatelHiekkapeltová jistou rukou propojuje sociální komentář, popis tíživé situace uprchlíků, vhled do myslí a motivů narkomanů i soukolí policejního vyšetřování. Tento sevřený a napínavý příběh je mnohem víc než jen detektivka.


- ForeWord Magazine


Kati Hiekkapeltová (nar. 1970) je finská autorka, učitelka, punková zpěvačka a performerka. Vyučovala přistěhovalce a ve svých detektivních příbězích čerpá ze zkušeností z pobytu v maďarské oblasti Srbska. V trilogii o vyšetřovatelce Anně Fekete se mimo jiné zaměřuje na problematiku multikulturního prostředí a palčivé otázky migrace. První díl série s názvem Kolibřík vyšel v roce 2013 (česky Host 2016). V roce 2014 obdržela Hiekkapeltová za celou trilogii finskou cenu pro detektivní romány. Autorka žije se svými dětmi a početným zvěřincem na ostrově v severním Finsku.

GENRE
Mysteries & Thrillers
RELEASED
2018
October 10
LANGUAGE
CS
Czech
LENGTH
335
Pages
PUBLISHER
Host
SELLER
eBookservice s.r.o.
SIZE
1.3
MB

More Books by Kati Hiekkapeltová