Biedni w bogatym kraju Biedni w bogatym kraju

Biedni w bogatym kraju

Przebudzenie z amerykańskiego snu

    • $10.99
    • $10.99

Publisher Description

W sondażu przeprowadzonym niedawno w Stanach Zjednoczonych poproszono respondentów, by znaleźli słowo, które ich zdaniem najlepiej opisuje obecne czasy. Wśród ośmiu najczęściej wymienianych określeń znalazły się: „niepokojące”, „chaotyczne”, „wyczerpujące” i „nerwowe”. Jak to możliwe, że Amerykanie stracili wiarę w przyszłość? Co sprawiło, że w jednym z najbogatszych krajów świata nierówności społeczne są porównywalne do tych, z którymi mierzono się w XIX wieku? I dlaczego „amerykański sen” coraz częściej staje się „amerykańskim mirażem”?

By to zrozumieć, dziennikarskie małżeństwo – Nicholas D. Kristof i Sheryl WuDunn – prowadzi nas przez kolejne kręgi amerykańskiego piekła: bezrobocie, uzależnienia, problemy z edukacją i opieką zdrowotną, utrata majątku, ubóstwo wśród wielodzietnych rodzin, przeludnienie. Z reporterską precyzją pokazują, że rzesza ciężko pracujących Amerykanów czuje się niezauważana i nierozumiana, co pogłębia polaryzację, rasizm i nietolerancję i stopniowo zżera tkankę społeczną.

Biedni w bogatym kraju to rzetelne studium problemów, z którymi mierzy się amerykańska klasa robotnicza, oraz wyzwań stojących przez rządem USA. To również próba odpowiedzi na pytania o źródła kryzysu i powody, dla których państwo przestało interesować się obywatelami.

GENRE
Nonfiction
RELEASED
2022
June 8
LANGUAGE
PL
Polish
LENGTH
344
Pages
PUBLISHER
Czarne
SELLER
Marek Dobrowolski
SIZE
6.6
MB

More Books by Nicholas D. Kristof & Sheryl WuDunn

Half the Sky Half the Sky
2009
Tightrope Tightrope
2020
A Path Appears A Path Appears
2014
Chasing Hope Chasing Hope
2024
China Wakes China Wakes
1995
Thunder from the East Thunder from the East
2000