• $6.99

Publisher Description

Książka – skarbnica wiedzy. Można ją odczytywać na wiele sposobów: jako zbiór esejów głęboko osadzonych swą tematyką we współczesnych czasach, poradnik o tym, jak żyć, zapis osobistych przemyśleń.

„Co to, to nie. Myślennik Haliny Bortnowskiej” jest owocem bogatego życiowego doświadczenia i zarazem dowodem wielkiego zainteresowania etyką i dylematami, przed jakimi stawia nas los, oraz próbą odnajdowania ich sensu. Niektórym pomoże skrystalizować poglądy na tak trudne i złożone tematy jak stosunek do in vitro, aborcji, eutanazji, współczesnego antysemityzmu czy kary śmierci. Inni dowiedzą się z niego, na czym polega sztuka życia publicznego. Jeszcze inni będą go czytać jak poradnik, pomagający żyć, kochać, słuchać, rozumieć, odmawiać, wybierać, świętować, cierpieć, towarzyszyć cierpieniu, a przede wszystkim – być prawdziwie wolnym.

Część czytelników pozna dzięki tej książce cechy dobrej pracy i uzyska wskazówki, jak skutecznie współdziałać z grupą. Innych zainteresują przepisy kucharskie. Dla części najciekawsze będą zaś rozważania poświęcone wierze, religii, Kościołowi, myśli Jana Pawła II.

Zgodnie z tytułem, jedni będą czytać „Co to, to nie” jako głos sprzeciwu wobec współczesnych nam wydarzeń, inni jako „myślennik” – czy nawet „zamyślennik”. Jedno jest jednak pewne, „Co to, to nie. Myślennik Haliny Bortnowskiej” to dowód żywego zainteresowania „plątawidłami” naszych czasów i próba wysnuwania z nich sensu. I co niezmiernie dziś rzadkie – nawet wtedy, gdy jest to sprzeciw, to bez wykrzyknika.

GENRE
Nonfiction
RELEASED
2014
November 5
LANGUAGE
PL
Polish
LENGTH
168
Pages
PUBLISHER
AGORA S.A.
SELLER
Agora S.A.
SIZE
1.4
MB