Diablo III: Nawałnica światła Diablo III: Nawałnica światła

Diablo III: Nawałnica światła

  • $7.99
  • $7.99

Publisher Description

Po klęsce Najwyższego Zła odradza się Królestwo Niebios. Rada Angiris odzyskała Czarny Kamień Dusz i strzeże przeklętego artefaktu gdzieś w głębi roziskrzonego Srebrnego Miasta.


Na tle tych doniosłych wydarzeń Tyrael z trudem odnajduje się w nowej roli ­Archanioła Mądrości. Czuje się obco pośród anielskiej braci i wątpi, czy uda mu się stanąć na wysokości zadania. Poszukując otuchy w sobie samym i w Niebiosach, wyczuwa złowieszcze oddziaływanie Czarnego Kamienia Dusz na swoją ojczyznę. Tam, gdzie niegdyś panowała harmonia światła i dźwięku, teraz wkrada się przybierający na sile dysonans, który zwiastuje nadciągające nad krainę niebezpieczeństwo. Imperius wraz z pozostałymi archaniołami ostro sprzeciwia się pomysłom przeniesienia lub zniszczenia Kamienia, co zmusza Tyraela do złożenia losu Niebios w ręce ludzkości.


Tyrael gromadzi wokół siebie obdarzonych wielką mocą bohaterów z najdalszych krańców Sanktuarium, by wskrzesić starożytny Zakon Horadrimów. Powierza im praktycznie niewykonalne zadanie: mają wykraść Kamień Dusz z samego serca Niebios. Pośród wybrańców, na barkach których ma spocząć to brzemię, znajduje się Jacob ze Staalgardu, były awatar Sprawiedliwości i strażnik anielskiego ostrza El’druina, Shanar, czarownica dysponująca fenomenalną mocą, Mikułow, zwinny i nabożny mnich, Gynvir, nieustraszona i zaprawiona w boju barbarzynka, oraz Zayl, tajemniczy nekromanta. Czy mając za wrogów zarówno czas, jak i siły dobra i zła, śmiałkowie zdołają się zjednoczyć i wypełnić niebezpieczną misję, nim Niebiosa legną w gruzach? 


Opowiedziana w powieści historia stanowi pomost między wydarzeniami z Diablo III a fabułą Reaper of Souls – pierwszego dodatku do gry.

 • GENRE
  Sci-Fi & Fantasy
  RELEASED
  2014
  March 19
  LANGUAGE
  PL
  Polish
  LENGTH
  368
  Pages
  PUBLISHER
  Insignis Media
  SELLER
  Insignis Media S.C. Pawel Brzozowski Tomasz Brzozowski
  SIZE
  1
  MB

  More Books by Nate Kenyon

  Diablo III: The Order Diablo III: The Order
  2012
  StarCraft: Ghost: Spectres StarCraft: Ghost: Spectres
  2011
  Day One Day One
  2013
  When The Night Comes Down When The Night Comes Down
  2012
  Diablo III: Storm of Light Diablo III: Storm of Light
  2014
  Diablo III: Sturm des Lichts Diablo III: Sturm des Lichts
  2014