Elle

    • $10.99
    • $10.99

Publisher Description

Finalistka najbardziej prestiżowej kanadyjskiej nagrody literackiej, Governor General’s Award for Fiction.

Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia XVI-wiecznej awanturniczki – porównywanej do Robinsona Crusoe i „Don Kichota o intuicji Sancho Pansy” – uwięzionej przez piętnaście lat na dzikiej Wyspie Demonów u wybrzeży broniącej się przed kolonizacją Kanady. Powieść rewiduje mit stworzenia Nowego Świata oraz na nowo odkrywa początki historii tego kraju – ile Kanada znaczyła dla wczesnych europejskich poszukiwaczy przygód, co ci Europejczycy znaczyli dla pierwotnych mieszkańców Kanady, ale przede wszystkim ukazuje porażkę tych dwóch światów w uznaniu siebie nawzajem jako ludzi.

Gdy porzucona przez hiszpańskiego korsarza Marguerite de La Rocque de Roberval po piętnastu latach wróciła do Francji, jej historia stała się powszechnie znana. Kronika jej przygód została po raz pierwszy spisana przez królową Małgorzatę z Nawarry, a jej wersje zostały następnie opracowane przez innych pisarzy. Douglas Glover, ograniczając się do garstki najbardziej skąpych faktów, napisał najbardziej porywającą i najdziwniejszą historię ze wszystkich.

Zmysłowa, dziwaczna, zabawna. Glover posiada niezwykłą umiejętność obrazowania rzeczywistości.

Quill & Quire

Proza Glovera jest bogatą mieszanką elegancji, gwałtowności, prostego sensu i rubasznej aluzji.

Globe and Mail 100

Glover rzuca nowe światło na rozdział w historii Kanady, który do tej pory był spowity mrokiem.

Toronto Sun

Sprośna, zabawna, porywająca. Kto by pomyślał, że powieść, której akcja rozgrywa się na wyspie w Zatoce Świętego Wawrzyńca w 1542 roku, może być tak bardzo zabawna.

Vancouver Sun

Pasjonująca opowieść o przygodzie i przetrwaniu, a także o idei religii, polityki seksualnej, kolonizacji i języka.

The Ottawa Citizen

Każdy akapit pobudza wyobraźnię, każda strona wywołuje śmiech. „Elle” zapewnia taki rodzaj rozrywki literackiej, jaki zdarza się bardzo rzadko i pragniesz, aby nigdy się nie kończył. Owen Sound Sun-Times

GENRE
Fiction & Literature
RELEASED
2022
April 12
LANGUAGE
PL
Polish
LENGTH
288
Pages
PUBLISHER
WAB
SELLER
Virtualo
SIZE
7.8
MB

More Books by Douglas Glover

2012
2019
2014
2014
2013
2013