Publisher Description

2002 m. sausio 28 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (EB) Nr. 178/2002 maistas apibrėžtas taip: „Maistas – tai perdirbtas, perdirbtas iš dalies arba neperdirbtas produktas ar medžiaga, skirta žmogui nuryti arba pagrįstai tikintis, kad ji bus nuryta. Maistui taip pat priskiriami gėrimai, kramtomoji guma ar bet kuri kita medžiaga, įskaitant vandenį, apgalvotai įdėta į maistą jį gaminant, ruošiant ar apdorojant.“

Maistinės medžiagos – žmogaus organizmui būtinos maisto sudėtinės dalys (maiste esantys baltymai, riebalai, angliavandeniai, vitaminai, mineralinės ir kitos medžiagos bei specialūs maisto papildai – vitaminai, mineralinės ir kitos medžiagos). 

Maisto produktai – tai tam tikrų fizinių savybių daugiakomponentės sistemos, sudarytos iš organinių ir neorganinių medžiagų, tenkinančios žmonių kasdieninius poreikius. 

Žmogaus poreikis maitintis susijęs su žmogaus fiziologinėmis reikmėmis, socialiniais, ekonominiais ir kultūriniais interesais. Maistu tenkinamos ne vien fiziologinės reikmės, bet garantuojamas ir organizmo optimalus augimas, vystymasis ir funkcionavimas. 

Maisto medžiagos atlieka organizmo energijos, plastines ir reguliavimo funkcijas. Maisto fizinės savybės turi atitikti žmogaus virškinimo organų galimybes. Įvairaus amžiaus ir sveikatos, įvairių profesijų žmonių fiziologinės reikmės yra nevienodos, todėl maisto sudėtis ir savybės būtinai turi būti formuojamos pagal šias reikmes.

GENRE
Textbooks
RELEASED
2015
August 1
LANGUAGE
LT
Lithuanian
LENGTH
139
Pages
PUBLISHER
UtenosRPMC
SELLER
UtenosRPMC
SIZE
157.5
MB