• $8.99

Publisher Description

Witamy w miasteczku Rotherweird!


Rok 1558: Dwanaścioro dzieci o talentach niewiarygodnych jak na ich wiek zostaje wygnanych przez królową do miasta Rotherweird. Niektórzy uważają je za wyjątkowe, inni za pomiot szatana. Jednak wszyscy zgodnie uznają, że trzeba je traktować z respektem i… obawą.


Czterysta pięćdziesiąt lat później miasto nadal żyje odizolowane od reszty Anglii. I wciąż rządzone historycznym prawem. Niezależne, ale zobowiązane do przestrzegania jednego dziwnego warunku: absolutnie nikomu nie wolno badać miasta i jego przeszłości.


I wtedy do miasta przybywa dwóch ciekawskich gości z zewnątrz: Jonah Oblong, nauczyciel w miejscowej szkole oraz złowrogi miliarder sir Veronal Slickstone, który planuje odnowić zrujnowany miejski pałac. Chociaż kierowani całkowicie różnymi motywami, Slickstone i Oblong starają się połączyć przeszłość z teraźniejszością, aż w końcu zaczynają wyścig z czasem – oraz ze sobą nawzajem. Konsekwencje będą śmiertelne i zapowiadają apokalipsę…


„Miasteczko Rotherweird to opowieść błyskotliwa i inteligentna, dowcipna i poważna: nie przypomina innych książek, ma wyjątkowe i niebezpieczne właściwości. Wiersz za wierszem, cicho i sprawnie, otwiera rząd kolejnych zapadek w wyobraźni czytelnika”.


Hilary Mantel, dwukrotna zdobywczyni Man Booker Prize


„Barokowa, bizantyjska i piękna, a przy tym odważna. Fascynująca książka-układanka!”.


M.R. Carey, autor serii komiksowej Lucyfer


„Harry Potter dla dorosłych!”.


„Sunday Independent”

GENRE
Sci-Fi & Fantasy
RELEASED
2020
April 2
LANGUAGE
PL
Polish
LENGTH
628
Pages
PUBLISHER
Zysk i S-ka
SELLER
Marek Dobrowolski
SIZE
2
MB

More Books by Andrew Caldecott