Największy bogacz wszech czasów Największy bogacz wszech czasów

Największy bogacz wszech czasów

    • $15.99
    • $15.99

Publisher Description

Swą działalnością Fugger stworzył fundamenty strategii dla wszystkich, którzy obracają pieniędzmi. To wiedza obowiązkowa dla każdego, kto interesuje się historią lub pomnażaniem dóbr.
Bryan Burrough, autor Days of Rage i współautor Barbarians at the Gate


W czasach, gdy Krzysztof Kolumb przemierzał Atlantyk, a Leonardo da Vinci malował Monę Lisę, niemiecki bankier Jakub Fugger zgromadził majątek, który uczynił go najbogatszym człowiekiem wszech czasów. Spryt, przebiegłość i inteligencja pozwalały mu chwytać okazje, tworzyć nowe strategie biznesowe i górować nad rywalami w negocjacjach. Dzięki zmysłowi do interesów zdołał nakłonić papieża do legalizacji udzielania pożyczek. Miał niezwykłą w tamtych czasach odwagę i determinację, by stawić czoła władcom i zmuszać ich do zwrotu zaciągniętych u niego długów, i to wraz z odsetkami. Wpływał na wyniki elekcji w wielu krajach, miał szczególny udział w rozwoju reformacji.

W książce Największy bogacz wszech czasów Greg Steinmetz przedstawia tę ważną, choć mało znaną historyczną osobistość na tle odległej epoki i jednocześnie ze współczesnej perspektywy. Proponuje frapującą opowieść o genialnym, nieustępliwym bankierze i zarazem niezbyt szczęśliwym, niejednoznacznym etycznie człowieku wczesnego Renesansu.   

O autorze:

Greg Steinmetz przez 15 lat pracował jako dziennikarz „The Wall Street Journal”; był szefem biura tej gazety w Berlinie, a potem w Londynie. Aktualnie jest analitykiem giełdowym w nowojorskiej firmie zarządzającej finansami. Mieszka w Larchmont, w stanie Nowy Jork.

GENRE
Business & Personal Finance
RELEASED
2018
April 1
LANGUAGE
PL
Polish
LENGTH
298
Pages
PUBLISHER
Studio Emka
SELLER
Virtualo
SIZE
1.7
MB

More Books by Greg Steinmetz

American Rascal American Rascal
2022
The Richest Man Who Ever Lived The Richest Man Who Ever Lived
2015
Il creatore di re Il creatore di re
2016
Najbohatší muž všetkých čias Najbohatší muž všetkých čias
2021
O Homem Mais Rico de Todos os Tempos O Homem Mais Rico de Todos os Tempos
2019
Der reichste Mann der Weltgeschichte Der reichste Mann der Weltgeschichte
2016