Síla psa

    • $9.99
    • $9.99

Publisher Description

Dva bratři. Jedna žena. Westernový román z amerického severozápadu.Phil a George jsou bratři a zároveň obchodní partneři, jsou totiž spolumajitelé největšího ranče v montanském údolí. Phil je chytrý, George těžkopádný. Phil je vysoký, má ostře řezané rysy, George je podsaditý a zamlklý. Phil je vynikající šachista, vášnivý čtenář, výmluvný vypravěč; George se učí pomalu a věnuje se vedení ranče a obchodu.

Krutý sadista Phil pohrdá z hloubi duše slabostí, George má naopak jemnou a láskyplnou duši. Od nejútlejšího dětství spí bratři ve stejném pokoji, a tak to trvá už téměř čtyřicet let. Když se George nečekaně ožení s mladou vdovou a přivede si ji na ranč, rozpoutá Phil nesmiřitelný boj, jen aby bratrovu novomanželku zničil. Nepočítá však s jejím nepravděpodobným ochráncem.

Od prvního až naturalistického odstavce až po šokující zvrat na konci knihy vás bude Síla psa udržovat v napětí.

Román je doplněm doslovem Annie Proulx, autorky Zkrocené hory.

Stejnojmenný film s Benedictem Cumberbatchem a Kirsten Dunst v hlavních rolích bude mít na Netflixu premiéru v prosinci. Na festivalu v Benátkách získala režisérka filmu Jane Campion Stříbrného lva za nejlepší režii.


                                                                                   ***


Thomas Savage se narodil roku 1915 v Salt Lake City. Studoval psaní na Montanské univerzitě, v roce 1940 získal bakalářský titul na Colby College a roku 1952 se stal čestným magistrem krásných umění. Jeho literární dráha trvala pět desetiletí a přinesla světu třináct románů. Kromě spisovatelské profese zastával celou řadu dalších povolání: byl kovbojem, dělníkem na ranči, instalatérským pomocníkem, svářečem, brzdařem na dráze, likvidátorem škod v pojišťovací společnosti a učitelem angličtiny – mimo jiné na Brandeis University a Vassar College. V roce 1980 Thomas Savage získal grant Guggenheimovy nadace. Jeho poslední román, Corner of Rife and Pacific, vybral Publisher’s Weekly na seznam patnácti nejlepších románů roku 1988. Byl nominován na Faulknerovu cenu PEN klubu a získal ocenění Pacific Northwest Booksellers Association Award. Zemřel 25. července 2003 ve Virginii ve věku osmaosmdesáti let.

GENRE
Fiction & Literature
RELEASED
2021
September 24
LANGUAGE
CS
Czech
LENGTH
335
Pages
PUBLISHER
Jota
SELLER
eBookservice s.r.o.
SIZE
1.3
MB

More Books by Thomas Savage

2009
2021
2009
2017
2022
2021