Světatvůrci Světatvůrci

Světatvůrci

    • $12.99
    • $12.99

Publisher Description

Magická revoluce přetváří město a dávné zlo se probouzí. 

Ještě před několika lety by Sancie Gradová s radostí nechala Tevanne lehnout popelem. Nyní doufá, že své město přemění v něco lepšího. Spolu s Orsem, Gregorem a Berenikou hodlá zasadit smrtící úder krutým tevannským průmyslovým baronům a poprvé po mnoha desetiletích je odstavit od moci. 

Přichází ale děsivé varování: Krasedés Magnus, první z legendárních hierofantů, se chystá vstát z mrtvých. A pokud se vrátí, Tevanne bude prvním místem na světě, jež pocítí jeho hněv. 

Před tisíci lety byl Krasedés prostým mužem, který dokázal nemožné: pomocí skribování — magického umění propůjčujícího neživým předmětům vědomí — přesvědčil realitu, že je něčím víc než člověkem. Celá staletí kráčel po světě jako bůh, osobně rozhodoval o vině a trestu, bořil impéria, očišťoval svět ohněm a mečem — a dokonce porazil i samu smrt. 

Ať se to Sancii líbí, nebo ne, nyní je na ní, aby ho zastavila. Má-li mít v nadcházející bitvě alespoň nějakou šanci, musí otevřít dveře skribovací technologii, která může změnit lidskou podstatu. Nehledě na to, kdo zvítězí, nic už nebude jako dřív… 

–––

Čaropisci připomínají dobrodružný kyberpunk, zasazený někam do dickensovského Londýna. Na poli zábavné fantasy, která se stále ještě nebojí přesahu, mají jen malou konkurenci.

— iLiteratura.cz o knize Čaropisci 

Robert Jackson Bennett se díky trilogii Božská města dostal mezi čelné představitele současné fantasy. Zcela zaslouženě. V Čaropiscích pokračuje v podobném duchu.

— Dětinoci.cz 

 

 

Robert Jackson Bennett (nar. 1984) je oceňovaný americký autor fantasy. Narodil se v Louisianě a vyrostl v Texasu; v současnosti žije s manželkou a dvěma syny v texaském Austinu. Je dvojnásobným držitelem ceny Shirley Jackson Award, kterou získal za prvotinu Mr. Shivers (2010) a knihu American Elsewhere (2013). Proslavil se trilogií Božská města, kterou tvoří romány Město schodů (2014, česky 2015), Město mečů (2016, česky 2017) a Město zázraků (2017, česky 2018). Novou fantasy sérii Záhutí započal románem Čaropisci (2018, česky 2020). 

GENRE
Sci-Fi & Fantasy
RELEASED
2022
March 28
LANGUAGE
CS
Czech
LENGTH
543
Pages
PUBLISHER
Host
SELLER
eBookservice s.r.o.
SIZE
2.4
MB

More Books by Robert Jackson Bennett

Foundryside Foundryside
2018
City of Stairs City of Stairs
2014
Shorefall Shorefall
2020
City of Blades City of Blades
2016
Locklands Locklands
2022
American Elsewhere American Elsewhere
2013