Szaleństwo tłumów. Gender, rasa, tożsamoś‪ć‬

    • $7.99
    • $7.99

Publisher Description

Prowokująca i błyskotliwie napisana książka autora bestsellerowej Przedziwnej śmierci Europy.


W swojej najnowszej książce Douglas Murray zajmuje się najbardziej spornymi problemami XXI wieku: seksualnością, płcią, technologią i rasą. Ujawnia zdumiewające wojny kulturowe toczone w miejscach pracy, szkołach i domach w imię sprawiedliwości społecznej i polityki tożsamości.


Żyjemy w epoce ponowoczesnej, po załamaniu się wielkich narracji: religii i ideologii politycznej. W ich miejsce pojawiło się dążenie do walki o naprawienie domniemanych krzywd przy użyciu broni w postaci tożsamości, wzmocnione przez nowe formy mediów społecznościowych i informacyjnych. Hierarchię celów coraz bardziej podzielonego społeczeństwa determinują wąskie grupy interesów – a ofiar, jak pokazuje Murray, przybywa.


Czytelnicy niezależnie od swych przekonań politycznych docenią mistrzowsko napisaną i prowokacyjną książkę Murraya, który stara się wprowadzić nieco sensu do dyskusji o najbardziej złożonych sprawach obecnego pokolenia. Kończy żarliwym wołaniem o wolność słowa, wspólnotę wartości i zdrowy rozsądek w czasach masowej histerii.

GENRE
Nonfiction
RELEASED
2020
May 5
LANGUAGE
PL
Polish
LENGTH
400
Pages
PUBLISHER
Zysk i S-ka
SELLER
Marek Dobrowolski
SIZE
1.1
MB

More Books by Douglas Murray

2022
2019
2018
2020
2006
2017