Technika Pomodoro

Legendární systém pro plánování času a dokonalou koncentraci během hluboké práce

    • $6.99
    • $6.99

Publisher Description

>> „S technikou Pomodoro budete pracovat rychleji a pochopíte, kam se ztrácí váš čas.“

— Business Insider <<


>> S touto jednoduchou metodou překonáte prokrastinaci. A také, stejně jako mnozí lidé bojující s ADHD, zvládnete práci, která je nudná, obtížná anebo obojí současně.“

— Psychology Today <<


## O knize


Když si vysokoškolák Francesco poprvé natáhl při učení kuchyňskou minutku v podobě rajčete, nemohl ještě tušit, že právě vynalezl nejpopulárnější time managementovou metodu na světě. Za 30 let své existence se technika Pomodoro stala legendou a dnes tvoří součást pracovní rutiny milionů lidí, kteří poznali výhody střídání přesně vyměřených fází práce a přestávek. Technika Pomodoro u nás vychází poprvé knižně, navíc obohacená o systém řešení vnitřních i vnějších vyrušení a o metody pro týmy.


## Se zavedením pravidel techniky Pomodoro získáte:


- klid, soustředění, sebevědomí a kontrolu nad situací

- přesný odhad délky plánované činnosti

- schopnost správné reakce na vyrušení během hluboké práce

- zrychlení a odhodlání své úkoly úspěšně dokončit

- VOLNÝ ČAS

Nechte čas pracovat pro vás. Stačí tužka, papír, minutka a můžete začít.


## O technice Pomodoro


Základem techniky Pomodoro jsou pětadvacetiminutové intervaly hluboké práce prokládané krátkými přestávkami. Po každém bloku čtyř odpracovaných Pomodor přichází delší pauza. Součástí metody je však také plánování a průběžné monitorování denních činností, evidence výsledků a zpracování cenné zpětné vazby, kterou si pomocí jednoduchých záznamů můžete poskytovat sami. Kromě zjednodušení pracovních procesů tak díky technice Pomodoro zjistíte, kolik času a úsilí si různé činnosti skutečně žádají, a již nikdy nepadnete do pasti nesplněných termínů.


„Čas je pro mnoho lidí nepřítel. Jeho běh nám nahání úzkost a umocňuje sklon prokrastinovat, zvlášť když se blíží deadline. Technika Pomodoro vznikla s cílem udělat si z času cenného spojence, který nám pomůže dotáhnout úkoly do konce.“

— Francesco Cirillo 


## O autorovi


Francesco Cirillo je inovátor, konzultant a tvůrce techniky Pomodoro, světově uznávané metody vedoucí k vyšší produktivitě. Vlastní firmu Cirillo Consulting a školí v řadě předních světových společností, start-upů i evropských institucí. Svou techniku rozvíjí od 80. let, kdy ji začal používat na vysoké škole. Žije v Berlíně. 


# Více o knize
www.melvil.cz/edicni-plan/#technika-pomodoro

Sdílejte s hashtagem #pomodoro

GENRE
Health, Mind & Body
RELEASED
2019
April 29
LANGUAGE
CS
Czech
LENGTH
184
Pages
PUBLISHER
Jan Melvil Publishing
SELLER
Jan Melvil Publishing
SIZE
8.2
MB

More Books by Francesco Cirillo

2018
2020
2021
2020
2020
2019

Customers Also Bought

2019
2018
2019
2021
2019
2018