Wszyscy kłami‪ą‬

Big data, nowe dane i wszystko, co Internet może nam powiedzieć o tym, kim naprawdę jesteśmy

    • $10.99
    • $10.99

Publisher Description

Oto człowiek! Wszystko, czego wolelibyście nie wiedzieć o sobie i innych


Serum prawdy – niepotrzebne, konfesjonały – do lamusa, wykrywacze kłamstw – na śmietnik historii! Jest jedno miejsce, gdzie ludzie są – przynajmniej na ogół – absolutnie szczerzy: okno wyszukiwarki.


Seth Stephens-Davidowitz, filozof i doktor ekonomii, były pracownik Google’a, przeanalizował dane z wyszukiwań internetowych dotyczących między innymi rasizmu, depresji, wykorzystywania nieletnich, poczucia humoru czy preferencji seksualnych. Owocem tych badań jest książka Wszyscy kłamią – bestseller „New York Timesa” i „Wall Street Journal”, Książka Roku według „The Economist” i „Business Insider”.


Jak często ludzie NAPRAWDĘ uprawiają seks?


Co należy mówić na pierwszej randce, żeby nie stracić szans na drugą?


Ilu naprawdę jest rasistów w Ameryce?


Czy Freud ściemniał?


Czy rodzice inaczej traktują synów, a inaczej córki?


Jaki procent mężczyzn to geje?


Znaczna część z tego, co dotychczas myśleliśmy o ludziach, to fałsz, twierdzi Stephens-Davidowitz. Powód? Ludzie kłamią – w kwestionariuszach i rozmowach. Okłamują przyjaciół, kochanków, lekarzy i samych siebie.


Dziś nie musimy już jednak opierać się wyłącznie na deklaracjach ankietowanych. Dane z Internetu – ślady informacji, które miliardy ludzi zostawiają w Google, mediach społecznościowych, serwisach randkowych, a nawet na stronach pornograficznych – wreszcie pokazują nagą prawdę. Możemy teraz dowiedzieć się, co ludzie naprawdę myślą i czego pragną.


Wnioski? Mogą rozśmieszyć, zszokować albo głęboko zaniepokoić. Z całą pewnością jednak skłonią do refleksji nad tym, kim jest człowiek początku XXI wieku.

GENRE
Nonfiction
RELEASED
2019
October 30
LANGUAGE
PL
Polish
LENGTH
402
Pages
PUBLISHER
Wydawnictwo Literackie
SELLER
Marek Dobrowolski
SIZE
4.5
MB

More Books by Seth Stephens-Davidowitz

2022
2017
2019
2023
2018
2022

Customers Also Bought

2021
2020
2020
2020
2020
2020