Wszyscy mieli w dupie, co stało się z Carlottą Wszyscy mieli w dupie, co stało się z Carlottą

Wszyscy mieli w dupie, co stało się z Carlott‪ą‬

    • $10.99
    • $10.99

Publisher Description

Carlotta Mercedes dorasta na Brooklynie. Dorasta jako Dustin i właśnie jako Dustin trafia za kraty. Wyrok: dwadzieścia pięć lat więzienia za udział w napadzie z bronią. W zakładzie karnym, prawdziwym piekle na ziemi, przyjmuje imię Carlotta i zaczyna żyć jako kobieta. Administracja więzienia odmawia jej prawa dodecydowania o sobie, w związku z czymCarrlottasiedzi na bloku z facetami, którzy ją maltretują. Odsiadka zdaje się nie mieć końca, ale po przeszło dwóch dekadach, podczas piątego wystąpienia przed komisją ds. zwolnień warunkowych w końcu dostaje zgodę na opuszczenie zakładu. Po wyjściu czeka na nią nieznane miasto. Brooklyn jest obcy, zgentryfikowany. Nie ma już jej przyjaciół. Nie ma dawnego świata. Carlotta musi zacząćwszystko od nowa. Uporządkowaćrelacje z rodziną, która nie akceptuje jej tożsamości. Pojednać się z synem. Wszystko wydaje się niebezpieczne. Jedno potknięcie i znowu trafi za kraty. Być może tego właśnie chce system, który stworzyła Ameryka. 

„Wybuchowa narracja Hannahama zadziwia i wciąga. Carlotta jest nie do zatrzymania. Bez względu na to, jak bardzo system próbuje ją niszczyć – niezależnie od bezdusznych warunków zwolnienia warunkowego – starcza jej odwagi, by pozostać sobą”. 

John Irving, „New York Times Book Review” 

„Pamiętajmy o Carlottcie, jest skarbem”.

Paul Beatty, laureat Bookera 

„Powieść ostra jak żyletka, przezabawna, mocna – transpłciowy remiks „Odysei”. Hannaham dał czytelnikom niezapomniany wgląd w niesprawiedliwości, jakie system penitencjarny wyrządza kobietom takim jak Carlotta. Ta postać zasługuje na miejsce w panteonie współczesnej literatury. Czytelnicy będą gotowi towarzyszyć w jej podróży bez względu na wszystko”. 

„Los Angeles Times” 

GENRE
Fiction & Literature
RELEASED
2024
April 4
LANGUAGE
PL
Polish
LENGTH
320
Pages
PUBLISHER
Wydawnictwo Cyranka
SELLER
Wydawnictwo Otwarte
SIZE
2.2
MB

More Books by Maciej Świerkocki & James Hannaham

Parking Parking
2023
Opowiadać dalej Opowiadać dalej
2022
Murphy Murphy
2022